سیاسی

برگزاری طرح تلاوت نور در ۲۰ مسجد شهرستان قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام احمد علیپور، مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین از برگزاری طرح تلاوت نور به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در مساجد این شهرستان خبر داد.
وی هدف از اجرای طرح تلاوت نور در این شهرستان را ترویج فرهنگ تدبر و درک معانی قرآن در جامعه عنوان کرد و گفت: هدف از تلاوت و تدبر در قرآن این است که مفاهیم انسان ساز قرآن در دل و جان و روح انسان ساری و جاری شود.
علیپور افزود: هم‌اکنون این طرح در ۲۰ مسجد از مساجد شهرستان، هر شب یک صفحه از قرآن کریم قرائت و یک آیه انتخابی تفسیر می‌شود.
مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین افزود: اجرای طرح تلاوت نور و خواندن یک صفحه قرآن در نماز مغرب و عشاء، عامل مهمی در آشنا کردن مردم با قرآن و آشتی دادن عده‌ای از مردم با کلام وحی است، در این طرح با توضیح آیات، مقصود و هدف پروردگار از نزول قرآن به مردم گوشزد می‌‌شود تا مردم در آن لحظات هم با قرآن و هم با هدف ارسال انبیاء از سوی خداوند آشنا شوند.
حجت‌الاسلام علیپور خاطر نشان کرد: مردم باید قرآن را سرلوحه کار خود قرار دهند و هر روز حداقل چند آیه از قرآن را با درک مفاهیم برای درک بهتر کلام خداوند متعال تلاوت کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا