سیاسی

برگزاری طرح بزرگ قرآنی ۱۴۴۹ در شهرستان زیرکوه

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمد اسماعیلی در زیرکوه اظهار داشت: روز جمعه ۱۳ شهریور‌ماه جاری آزمون نهایی طرح قرآنی ۱۴۴۹ در شش موسسه و خانه قرآنی زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان که مجری این طرح استٰ برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح قرآنی به روال سال‌های قبل با محوریت حفظ و مفاهیم سوره‌های قرآن کریم، امسال در مورد سوره مبارکه یاسین در سراسر کشور برگزار شد، تصریح کرد: در شهرستان زیرکوه ۱۲۰ قرآن‌آموز زیر نظر مؤسسات و خانه‌های قرآن وابسته به دارالقرآن الکریم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در شهر حاجی‌آباد موسسه قرآنی سراج، خانه ریحانه‌النبی(س) و جان احمد خانه قران منتظران ظهور، بارنجگان خانه قرآن رهروان ولایت، اردکول خانه قران شهدا، زهان موسسه قرآنی سادات الزهرا(س) در این طرح قرآنی شرکت کردند.
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه ادامه داد: توجه به معانی آیات نورانی قرآن کریم و تدبر در آن از اهداف این طرح قرآنی است که تابستان هر سال در سراسر کشور برگزار می‌شود و خوشبختانه بسیاری از نهادهای فرهنگی کشور در آن مشارکت دارند.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: کلاس‌های آموزشی سوره یاسین تحت عنوان طرح قرآنی ۱۴۴۹ در مؤسسات و خانه‌های قرآن مجری طرح با موضوعات روخوانی و روانخوانی، حفظ، مفاهیم و تجوید برگزار شده است.
وی افزود: مدت این دوره ۲۲ ساعت بود که ۱۱ جلسه حضوری، ۱۰ ساعت آموزش غیرحضوری و یک جلسه آزمون پایانی را شامل می‌شود.
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان زیرکوه با اشاره به گستردگی مؤسسات و خانه‌های قرآنی مجری طرح ۱۴۴۹ در استان، گفت: روز جمعه و همزمان با سراسر کشور آزمون پایانی این طرح در همان مؤسسات و خانه‌های قرآن مجری به صورت غیر متمرکز برگزار می‌شود.
اسماعیلی مهم‌ترین اهداف برگزاری این طرح را توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه، تشویق و ترغیب عموم علاقمندان برای پرداختن به امر ترتیبی قران کریم به عنوان یک ارزش اسلامی، زمینه‌سازی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و ایجاد زمینه برای رشد کیفی و کمی در میان علاقمندان به حفظ قران کریم عنوان کرد.
وی در پایان گفت: این آزمون به صورت کتبی بوده و شرکت کنندگان باید به ۳۰ سؤال تستی پاسخ دهند و به کسانی که موفق شوند به ۲۱ سؤال پاسخ صحیح دهند گواهی معتبر دارالقرآن الکریم تقدیم می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا