سیاسی

برگزاری دوره تخصصی جستجوونجات جاده ای در جمعیت هلال احمر قاین

به گزارش نسیم قائن ، جواد یوسفی رئیس جمعیت هلال احمرقاین، پژوهش رادر جمعیت هلال احمر ضروری دانست و گفت: آموزش هایی که از سوی جمعیت هلال احمر صورت می گیرد با شعار هر خانواده یک امدادگر باید در جامعه نهادینه شود.
وی با اشاره به برگزاری دوره تخصصی جستجو نجات جاده ای در شهرستان قاینات گفت: این دوره با شرکت ۲۰ نجاتگر به مدت ۷ روز برگزار می شود و شرکت کنندگان دراین دوره ۵۴ ساعت آموزشی و مباحث تخصصی را فرا می گیرند.
یوسفی اشاره ای به اهمیت آموزشهای تخصصی درجمعیت هلال احمرداشت وگفت:جمعیت هلال احمر با برگزاری دوره های تخصصی نجات در جاده نیروهای متخصص را برای خدمت رسانی به مباحث امدادی آموزش می دهد.
وی هدف از برگزاری این دوره را آموزش اصول نجات درسوانح جاده ای، ایمنی ومباحث کمکهای اولیه ذکر کرد و گفت: دستیابی ورهاسازی مصدوم؛حمل مصدوم؛طرح عملیاتی نجات در جاده؛ارزیابی مدیریت صحنه وکار با تجهیزات نجات درسوانح در راستای امداد رسانی به مصدومان از دیگر اهداف دوره آموزشی است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان قاین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ دوره آموزشی در شهرستان برگزار شده است و۴۰۰ نفر آموزش همگانی و تخصصی را فراگرفته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا