سیاسی

برگزاری جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا با محوریت طرح سردار سلیمانی در قاین

به گزارش نسیم قائن ، سی امین جلسه ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا شهرستان قاینات با محوریت طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندار، امام جمعه شهر قاین، معاون فنی مرکز بهداشت استان و معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا استان، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان و سایر اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونا در محل فرمانداری شهرستان قاینات برگزار شد.
سرهنگ هزاری معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) در این جلسه بااشاره به الگوهای پیشگیرانه کشورهای مختلف و اهمیت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بخصوص شناسایی ناقلین با فعالیت مستمر کمیته های چهار گانه را یکی از مهمترین اهداف این طرح بیان کرد و گفت:۸۰درصد ناقلین بدون علائم هستندو یکی از مهمترین اهداف ما در طرح شهید سلیمانی شناسایی ناقلین با اجرای هر خانه یک سفیر سلامت است .
وی آموزش در خانه و رهگیری و شناسایی و مراقبت را از دیگر اهداف طرح شهید سلیمانی بیان کرد و گفت:در ساختار شهرستان کارهای خوبی اجرا شده است و اجرای کامل این طرح نیاز به همکاری بین همه اقشار و مسیولین دارد.
کریمی فرماندار شهرستان ضمن تشکر از کلیه اعضای ستاد کرونای شهرستان در مهار بیماری، به همراهی ادارات در باز گشایی مدارس اشاره نمود و خواستار اجرای هر چه بهتر طرح شهید سلیمانی در شهرستان شد.
حمیدی راد سرپرست شبکه بهداشت و درمان با اشاره به اجرای ۵۰ روزه طرح شهید سلیمانی گفت:اگرچه آمار کرونا رو به کاهش است اما این را نباید عادی دانست.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده با همکاری بسیج گفت: از آغاز طرح شهید سلیمانی تعداد ۶۷۵۶۰نفر غربالگری و به ۳۱۲۷۰خانوار در خصوص اهداف طرح و رعایت پروتکلها آموزش داده شده است.
وی ادامه داد: ۲۷۲ بازدید از ادارات انجام شده است که بیش از ۹۰درصد ادارات پروتکلها را رعایت کرده بودند و ۴۱۰۵ بازدید از صنوف نیز صورت گرفته که ۸۹درصد پروتکلها را رعایت کرده بودند.
وی با بیان این که ۸۹۳ نفر مشاوره تغذیه ای نیز شده اند گفت: از ۳۰۴ نفر از اطرافیان بیماران کرونایی رپید تست گرفته شده است و ۶۶۷ نفر از بیماران نیز در طرح شهید سلیمانی پیگیری صورت گرفته است.
سرهنگ فرحبخش فرمانده سپاه ناحیه قاینات نیز دراین جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط بسیجیان شهرستان قاینات با همکاری بهداشت و درمان شهرستان پرداخت و گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در طرح شهید سلیمانی در حال اجراست و بسیجیان تا ریشه کنی این ویروس در کنار کادر درمان خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا