سیاسی

برگزاری جشن ولایت درقاین +تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، فرمانده سپاه قاین در جشن ولایت که به همت حوزه الزهرا(س) شهرستان قاین در حسینیه امام رضا(ع) برگزار شد بابیان واقعه غدیر خم وولایت امیرالمومنین(ع)گفت: یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان عیدسعید غدیر خم است که برهمه واجب است این عیدر ا نیزمهم شمارند.
وی از همه مادران خواست تا درروز عید غدیر خم با بزرگ شمردن این عید ودیدار با بزرگان وعیدی دادن فرزندان خودرا از همان کودکی با اعیاد بزرگ مسلمانان وبویژه عید غدیر آشنا کنند.
سرهنگ برات زاده بااشاره به بیعت با امام علی(ع)در واقعه غدیر خم گفت: بیعت مسلمانان با امام على علیهالسلام در غدیر خم در سال دهم هجرى هنگام بازگشت رسول الله(ص)از حجه الوداع رخ داد.
وی اظهارداشت :پس از سخنرانى شیواى پیامبر و معرفى على علیهالسلام به عنوان جانشینى خویش،خیمه هاى جداگانه براى بیعت با على علیهالسلام افراشته شد و تمام مردان و زنانى که در غدیر خم حاضر بودند، حتى زنان پیامبر (ص) با حضرت على(ع)به عنوان وصى و جانشین رسول الله(ص) بیعت نموده و اعلام کردند که ولایت على ابن ابیطالب را همچون ولایت رسول اکرم (ص)مى پذیرند.
فرمانده سپاه قاین بیان داشت:زنان دوشادوش مردان در عمده رویدادها و صحنه هاى مهم سیاسى و اجتماعى دوران صدر اسلام ،حضور و مشارکت سازنده و فعال داشته اند که به ویژه نقش آنان دردو موضوع «بیعت» و «هجرت» بسیار برجسته و مهم است و تاریخ شاهد حضور زنان در مسئله بیعت براى خلافت على علیهالسلام است وامروز هم ما حضور بانوان را در کنار مردان وحتی جلوتر از آنان در تمامی صحنه های جامعه می بینیم وزنان نقش مهمی در جامعه اسلامی داشته ودارند.
طاهری مسئول کمیسیون امور بانوان فرمانداری قاین نیز در جشن دیگری که در پارک جنت قاین به همت حوزه کوثر خواهران شهرستان برگزار شد گفت: عید غدیر عید ولایت است و در این روز ازسوی خداوند بر پیامبر نازل شد که حضرت علی را ولی و جانشین خود قرار دهد
وی افزود:باید بحث ولایت در جامعه به خوبی تقویت شود چرا که توجه به این اصل مهم و کلیدی باعث می شود جامعه در همه مقتضیات زمانی موفق باشد
امروز که دشمن با جنگ نرم وارد عرصه شده باید به اصل مهم ولایت پرداخته شود و برنامه ها با محوریت ولایت باشد
مولودی خوانی،اجرای مسابقات فرهنگی وقرعه کشی دربین بانوان از دیگر برنامه های این جشن ها بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا