سیاسی

برگزاری جشن فارغ التحصیلی ۷۸دانش آموخته دانشگاه پیام نور قاین +تصویر

به گزارش نسیم قائن ، موحد مسئول دانشگاه پیام نور قاین دراین مراسم با بیان این که دانشگاه پیام نور قاین از سال تحصیلی ۱۳۷۲با ۴رشته به عنوان نخستین مرکز آموزش عالی شهرستان آغاز به کار کرد گفت: در حال حاضر بیش از۱۲۰۰دانشجو در ۲۱رشته مقطع کارشناسی و۲رشته کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند .
کهن ترابی فرماندار قاین نیز دراین جلسه گفت: علم آموزی برای انسان مایه حیات است و هیچ وقت نباید از فراگیری علم دور شدو لذا کسب علم و معرفت فقط به چند سال ختم نمی شود؛ بلکه انسان باید در تمام طول عمر به دنبال کسب علم و معرفت باشد. بدین صورت است که ما فارغ التحصیلی نداریم و این مسأله یک گذر ازمرحله ای به مرحله دیگر است.
کهن ترابی با اشاره به اینکه مؤثرترین قشر برای توسعه جامعه، دانشجو است؛ خاطرنشان کرد: شما دانشجویان نباید به دانشگاه ها بعنوان کارآفرین و شغل آفرین نگاه کنید؛ بلکه دانشگاه در ایجاد بستر و ساختار اصلی یک جامعه توسعه یافته و پویا نقش بسیار مهمی ایفا می کند. لذا دانشجو باید از هرگونه حرکت احساسی بپرهیزد. چنانکه در دولت تدبیر و امید عقلانیت و منطق پایه کار هاست و اگر می خواهیم که آیندگان به ما خرده نگیرند؛ باید بستر ها را در این مسیر قرار بدهیم و ساختار ها را بر مبنای عقلانیت و منطق برقرار کنیم.
دکتر نصرآبادی معاون پیام نور استان نیز دراین مراسم گفت: فارغ التحصیلان پیام نور بیشترین استخدامی را در دستگاههای اجرایی وقبولی در مقاطع تحصیلات تکمیلی رادارندچراکه امتحاناتی که در دانشگاه پیام نور برگزار و اجرا می شود یکی از بهترین میزان های سنجش در زمینه بار علمی دانشجویان است؛ و دانشجویان تمام کتاب را امتحان می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا