سیاسی

برگزاری اولین نماز جمعه به صورت غیر رسمی درقاین ازسال۱۳۵۴/منزل شخصی امام جمعه ،دفتر امام جمعه قاین است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام اصفهانی درجمع خبرنگاران شهرستان قاین که به مناسبت بزرگداشت روزنمازجمعه برگزار شده بود گفت: برگزاری نماز دشمن شکن جمعه دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای در دین مبین اسلام است.
وی با بیان اینکه در فضیلت این نماز همین بس است که سوره ای در قرآن به این نام آمده و به شکل صریح مومنان را به حضور در نماز جمعه دعوت کرده است، افزود: در آن آیه آمده است که «هنگامی که صدای موذن بلند شد و دعوت به نماز شدی، معامله و تجارت را رها ساز و برای انجام این واجب الهی حاضر شو، که از همه چیز برای شما بهتر است اگر بدانید».
حجت الاسلام اصفهانی بیان داشت:با توجه به اهمیت فریضه نمازجمعه ازسال ۱۳۵۴نمازجمعه را به صورت غیر رسمی در مسجدعلی بن ابیطالب(مسجد محله بالا) اقامه می شد واگرچه عده ای هم درهمان زمان سنگ اندازی هایی را انجام میدادند اما من وظیفه خود میدانستم که سخنان امام خمینی(ره)را در نمازجمعه به گوش مردم برسانم ومردم را نسبت به مسائل سیاسی روز آگاه کنم.
وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب با دستور امام (ره)اولین نمازجمعه در کشور اقامه شد وشهرستان قاین هم جزء اولین شهرستان هایی بود که نمازجمعه رسما دراین شهر اقامه شد.
حجت الاسلام اصفهانی اظهارداشت: پس از رسمی شدن نمازجمعه حجت الاسلام فاضل هرندی به عنوان اولین امام جمعه شهرستان معرفی شدند ودر طول این مدت من به عنوان امام جمعه موقت هرزمانی که درشهر بودم اقامه نماز را انجام میدادم تا اینکه درسال۱۳۶۷با حکم امام خمینی(ره)به عنوان امام جمعه شهرستان معرفی شدم واکنون قریب به ۲۷سال است که این وظیفه برعهده من گذاشته شده است وامیدوارم تا آنچه که وظیفه دارم را به خوبی انجام داده باشم.
حجت الاسلام اصفهانی گفت: روز جمعه از اعیاد مهم مسلمانان است که در برخی از روایات از آن به عنوان افضل الایام ، برترین روزها یاد شده است.
حجت الاسلام اصفهانی درادامه ضمن تشکر از اعضای ستاد نمازجمعه شهرستان گفت:ستاد نمازجمعه قاین درسال۹۲به عنوان ستاد برتر کشوری انتخاب شد ومن این موفقیت را مدیون زحمات اعضای ستاد میدانم که با جان ودل تلاش می کنند.
درادامه ترحمی از اعضای ستاد نمازجمعه قاین با ارائه گزارشی ازفعالیتهای نمازجمعه شهرستان گفت: ستاد نمازجمعه شهرستان سعی نموده است که در مناسبتهای مختلف سال با همکاری وهماهنگی باادارات شهرستان برنامه های ملی ومذهبی را برگزار نماید وتا کنون هم موفق بوده است.
وی افزود: شهر قاین ازجمله شهرهایی است که امام جمعه محترم شهر دفتر ندارد ودر ملک شخصی خود سکونت وجوابگوی مردم هستند درصورتی که در سایر شهرها یکی از شرایط حضور ائمه جمعه داشتن دفتر برای امام جمعه شهر است
وی درادامه افزود:باپیگیری هایی که صورت گرفته است ۵۰میلیون تومان چند سال پیش مستقیما از شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در تهران گرفته شد وکارهای اولیه وزیرساختهای دفتر امام جمعه انجام وتیرآهن های دفتر برپاشده است اما به دلیل کمبود بودجه هنوز نتوانسته ایم نسبت به تکمیل دفتر امام جمعه قاین اقدام نماییم وامیدواریم با همت مسئولین شهرستان واستان بتوانیم درتکمیل دفتر امام جمعه اقدام شود.
وی همچنین افزود: برای تکمیل مصلی شهرستان که جزء اولین شهرهایی است که اقدام به ساخت مصلی نموده است گفت:۳۵۰میلیون تومان اعتبار نیازاست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا