سیاسی

برگزاری انتخابات ۹۶ به صورت الکترونیکی در سراسرکشور بعید است/دولت بودجه لازم برای تامین زیرساخت ها را ندارد

به گزارش نسیم قائن ،
فرهاد فلاحتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استقبال شورای نگهبان از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، اظهار داشت: اگر به سمت برگزاری انتخابات به صورت تمام الکترونیکی در ایران پیش برویم، هم در هزینه برگزاری انتخابات صرفه جویی می شود و هم از بسیاری از حواشی های برگزاری انتخابات از جانب برخی گروه ها و افراد رفع می شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم در خصوص تامین زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: با توجه به اینکه تجربه برگزاری انتخابات را در دوره های گذشته به دلیل داشتن مسئولیت اجرایی دارم، می توان به جرأت گفت تا برگزاری انتخابات تمام الکترونیکی در سراسر ایران فاصله داریم.
وی ادامه داد: در بسیاری از مناطق دور افتاده و محروم حتی دستگاه ساده کامپیوتری وجود ندارد و نمی توان در برخی مناطق از جمله مناطق مرزی دستگاه های الکترونیکی را حمل کرد. از سوی دیگر با توجه به وضعیت اقتصادی نامناسب دولت، وزات کشور نمی تواند هزینه های لازم برای تامین زیر ساختهای انتخابات الکترونیکی را فراهم کند.
فلاحتی تاکید کرد: اگر قرار است انتخابات الکترونیکی در کشور برگزار شود باید وزارت کشور و شورای نگهبان نشست هایی برای رفع موانع و نگرانی ها برگزار شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعید می داند انتخابات سال ۹۶ تمام الکترونیکی برگزار شود اظهار داشت: به نظر برخی شهرها و شهرستان ها که امکانات لازم را دارند انتخابات را الکترونیکی برگزار کنند و درمناطق دیگر انتخابات به صورت سنتی برگزار می شود تا زمینه برای انتخابات تمام الکترونیکی در سراسر کشور در دوره های بعدی فراهم شود.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عباسعلی کدخدایی از استقبال شورای نگهبان در زمینه برگزاری انتخابات الکترونیک در سال ۹۶ خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا