سیاسی

برگزاری اردوهای طرح هجرت ۳ با حضور ۱۰۰ دانش آموز قاینی در تابستان ۹۸

به گزارش نسیم قائن ، محسن علی زاده مسئول دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان قاین در گفتگو با خبر نگار ما ، با اشاره به برگزاری طرح هجرت ۳ به همت دانش آموزان شهرستان قاین گفت: این اردوها در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت جلب مشارکت نوجوانان و جوانان در ساخت و ساز کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: طرح هجرت ۳ جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با شرکت درعرصه های مرمت،بهسازی و زیباسازی مدارس و… و به منظور شناسایی ،هدایت و به کارگیری قابلیتها ،توانمندیها و تجربیات و تخصص دانش آموزان ،افزایش دلبستگی دانش آموزان به فضاهای آموزشی برگزار می شود.
مسئول دفتر حوزه بسیج دانش آموزی قاین ،مشارکت دانش آموزان در حفظ و نگهداری فضاهای آموزشی،آشناسازی دانش آموزان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیتهای گروهی را از دیگر اهداف اردوهای طرح هجرت ۳ در بین دانش اموزان برشمرد وگفت:در طول اجرای دوره نیز کلاس های تربیتی و ترویج فرهنگ اسلامی با حضور روحانی طرح برگزار می شود.
وی در ادامه اظهارکرد: امسال ۱۰۰ نفر در قالب ۸۰۰ نفر روز در فعالیت های تابستانی طرح هجرت ۳ شرکت خواهند کرد.
علی زاده اعزام ۳ گروه جهادی از دانش آموزان در قالب اردوهای ۷ روزه در جهت خدمات رسانی به مناطق محروم در تابستان را از دیگر برنامه های بسیج دانش آموزی در سال جاری برشمرد .
وی از آغاز اردوهای طرح هجرت ۳ در بین دانش آموزان دختر و پسر شهرستان در سطح مدارس خبر داد و و گفت: این طرح که در دو بخش دانش آموزان دختر و برادر از اول تیر ماه آغاز شده است تا پایان تابستان با مشارکت فعال دانش آموزان برگزار ادامه خواهد داشت.
علی زاده در پایان گفت:سال گذشته قریب به ۲هزار نفر روز دانش آموز در غالب ۱۵ گروه در سطح مدارس شهرستان به کارهای جهادی پرداختند.
وی اضافه کرد: اردوهای طرح هجرت به همت حوزه های بسیج دانش آموزی شهید فهمیده و حضرت خدیجه(س) در دو بخش خواهران و برادران اجرا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا