سیاسی

برگزاری آئین گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن درقاین + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی با حضور جمعی از آزادگان شهرستان های قاینات و زیرکوه در محل سالن غدیر سپاه قاین برگزار شد .
دراین مراسم حجت الاسلام خداشناس رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قاینات با بیان این که اولین کاروان آزادگان در ۲۶مرداد ۱۳۶۹ وارد کشور شدند گفت: شهرستان قاینات در ۱ شهریور ۱۳۶۹ پذیرای جمع کثیری از آزادگان سرافراز بود که امروز نیز به پاس گرامیداشت و یادبود این ایام،جلسه ای با حضور آزادگان شهرستان های قاینات و زیرکوه و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شده است.
وی با بیان این که قاینات و زیرکوه ۵۰آزاده دارد گفت: در حال حاضر ۳۶ نفر از آزادگان سرافراز کشورمان در این دوشهرستان مستقر هستند و مابقی به شهرهاو استان های مجاور مهاجرت کرده اند.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین نیزدراین مراسم ،اسارت را افتخاری برای این افراد دانست و گفت: این افتخار بزرگ نصیب هرکسی نمی شود واکثر کسانی که عقبه جنگ را دیده اند این افتخار نصیب آنان نشده است و شما آزادگان افتخاری برای میهمن اسلامی هستید که سال های سال رنج دوری و سختی های اسارت را به خاطر دفاع از وطن خود تحمل کرده اید.
دراین مراسم دونفر از آزادگان زیرکوه و قاینات به بیان خاطراتی از دوران اسارت خود پرداختند ودر پایان هدیه ای به رسم یادبود به آزادگان اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا