سیاسی

برپایی سوگواره بصیرت عاشورایی در قاین /تجمع “لبیک یا حسین” روز دوم محرم

حجت الاسلام رحیمی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان قاینات در گفتگو با خبرنگارنسیم قائن با اشاره به فرارسیدن ایام محرم گفت: ایام ماه محرم فرصت مناسبی برای به وجود آمدن شور حسینی و تبدیل شدن به شعور حسینی است.
وی با اشاره به اینکه همه برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم ایام محرم مسئول هستیم، گفت: مردم از مراسم های پرشور محرم استقبال می کنند به همین منظور این اداره برنامه های ویژه ای در این ایام در دستور کار دارد.
رحیمی از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم در روز ۳۱شهریور ماه در محل امام زاده زید قاین وامام زاده زیدالنار آفریز خبر داد وگفت:همچنین در دومین روز از ماه محرم تجمع عزاداران سید الشهدا با عنوان “لبیک یا حسین “در محل امام زاده زید قاین برگزار خواهد شد.
وی یکی دیگر از برنامه های محوری دهه اول محرم را مراسم ویژه”احلی من العسل”نام برد وگفت: این مراسم نیز با همکاری بسیج دانش آموزی وآموزش وپرورش شهرستان قاین در ششمین روز از ایام محرم ومصادف با پنجمین روز ماه مهر درسطح شهر برگزار خواهد شد.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان قاینات از برگزاری مراسم بزرگ “بصیرت عاشورایی “همراه با ضبط تلویزیونی در شب عاشورا در محل مسجد جامع قاین خبر داد.
حجت الاسلام رحیمی گفت: در دوازدهمین روز از ماه محرم نیز “همایش رهروان زینبی”با حضور پرشور بانوان ولایی شهرستان در محل امام زاده زید قاین برگزار خواهد شد.
وی در ادامه اظهارداشت:در ایام محرم وصفر مراسم روضه خوانی وتعزیه داری از محل اجرای نیات موقوفات درمساجد وحسینیه های سطح شهر وروستاها یی که موقوفه دارند برگزار ودر برخی از این مراسمات نیز اطعام عزاداران از محل موقوفات انجام خواهد شد.
رحیمی میزان اعتباری که در سال جاری برای این مراسمات در نظر گرفته شده است را ۱میلیارد و۲۶۰میلیون ریال ذکر کرد وگفت: این اعتبارات از محل اجرای نیات موقوفات پرداخت خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا