سیاسی

برنامه های دهه ولایت وامامت در قاین اعلام شد

حجت الاسلام احمد علی پور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن با اشاره به اعیاد سعید قربان و غدیر وآغاز دهه ولایت اظهار داشت: عید سعید قربان و غدیر بزرگترین اعیاد امت اسلامی است و این دو عید فرخنده جایگاه ویژه ای نزد شیعیان دارد.
وی افزود: از شب عید سعید قربان تا پایان روز عید غدیر خم به نام دهه ولایت و امامت نامگذاری شده است و طی سال های اخیر نیز برنامه های متنوعی برای بزرگداشت این دو عید بزرگ پیش بینی و اجرا می شود.
علی پور درادامه گفت: خوشبختانه ستاد غدیر نیز طی سال های اخیر در شهرستان قاین تشکیل و در دهه ولایت و امامت برنامه های متنوعی در منطقه پیش بینی و برگزار می شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین با اشاره به برنامه های پیش بینی شده امسال در شهرستان گفت: به همت ستاد غدیرشهرستان قاین حجت الاسلام حسن صافی دردهه امامت وولایت میهمان مردم شهرستان قاین خواهند بود وعصر روز پنج شنبه ۲۵شهریور ماه در جمع طلاب حوزه علمیه وهمزمان با نماز مغرب وعشاء در مسجد جامع قاین سخنرانی خواهند داشت.
وی همچنین از حضور حجت الاسلام ابوالقاسمی ازاساتید حوزه علمیه قم در شهرستان قاین خبرداد وگفت: برگزاری همایش حلقه های صالحین با حضور این استاد گرانقدر ،سخنرانی در مسجد جامع قاین وسخنرانی در جمع مردم روستای مهدی آباد از جمله برنامه های محوری ایشان خواهد بودکه به همت ستاد دهه غدیر شهرستان اجرا خواهد شد.
حجت الاسلام علی پور با اشاره به اینکه امسال در ۵۰مسجد شهرستان قاین جشن های قربان تا غدیر با حضور روحانیون مستقر،طرح هجرت،بومی واعزامی اجرا می شود اظهارداشت:این برنامه با عنوان طرح راویان غدیر در مساجد برگزار خواهدشد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین از توزیع ۴هزارپوستر در سطح شهرستان خبرداد وگفت: آذین بندی معابر اصلی و میادین شهر، فضاسازی مرتبط با این اعیاد نیز انجام شده است.
وی افزود: بسته های فرهنگی در غالب کتاب وCDبه تعداد ۱۵۰۰عدد شامل(کتاب کرانه های غدیر ونگاهی به ابعاد غدیر درآینه اهل تسنن،کتاب فرهنگ غدیر،کتابچه خطبه غدیر،cdگزارش لحظه به لحظه واقعه غدیر،صندوقچه اسرار آمیز،آهنگ های ویژه غدیردر دوبخش کودکان وبزرگسالان،سخنرانی های غدیر و..)نیز دربین روحانیون ،نخبگان وعموم مردم توزیع خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین ازبرگزاری مسابقه غدیرشناسی برگرفته از کتابچه خطبه غدیر دربین مردم شهرستان خبرداد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا