سیاسی

برنامه‌ریزی برای اصلاح ۲۷ نقطه پر تصادف خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، جعفر شهامت بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دو فرآیند تعریف اقدامات ایمنی پیشگیرانه و اقدامات واکنشی اظهار داشت: حذف و اصلاح نقاط پر تصادف که به تصویب کمیسیون ایمنی سوانح رانندگی و حمل ونقل کشور رسیده در دستور کار سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای قرار دارد که با نگرش تحلیلی فراوانی وقوع تصادفات و علل آن، اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را تعریف می‌نماید.
وی افزود: بر این اساس۲۷ نقطه پر تصادف در خراسان جنوبی در زمستان سال گذشته با اعتبار ۳ هزار میلیون ریال آشکار سازی شد و ارائه طرح ایمنی نقاط، طی سال جاری به مهندسین مشاور واگذار گردید که به نسبت تخصیص اعتبار پس از تصویب طرح‌ها به اجرا در می‌آید.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی از وجود ۴۹ نقطه دارای تصادف در طول راه‌های استان علاوه بر نقاط فوق خبر داد و گفت: به تدریج نسبت به ایمن سازی آنها اقدام می‌شود.
شهامت خاطرنشان کرد: به دلیل احداث تدریجی راه‌های استان، طبق برآورد انجام گرفته بیش‌از۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار فوری برای ایمن‌سازی راه‌های استان به لحاظ علائم افقی و عمودی و حفاظ جانبی مورد نیاز است که این نیازها اولویت‌بندی به تناسب اعتبارات ملی و استانی اقدام لازم در این خصوص انجام می‌گیرد.فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا