سیاسی

برسرمبانی وآموزه های دینی هیچ گاه با آمریکانقطه تلاقی نخواهیم داشت

به گزارش نسیم قائن ، سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) شامگاه یکشنبه در دومین مجمع عالی بسیج شهرستان قاین با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: این ایام یادآوررشادت ها ودلاوری های آحاد ملت بزرگ ایران در دوران قبل انقلاب ودوران پیروزی انقلاب است.
وی افزود: امام خمینی برجمهوری اسلامی تاکید داشتند وهرچه از عمر پربرکت انقلاب می گذرد بیشتر پی به حاکمیت دینی خود می بریم.
حاکمیت دینی ما دارای شکل و محتواست شکل آن جمهوری ومحتوای آن اسلامی است
وی افزود:محتوای حاکمیت دینی ما اسلامی است و توجه به آموزه های دینی ضروری است و در غالب جمهوری مردم مشارکت جدی وحضور موثرداشته اند.
ماباید قدر نعمت انقلاب را بدانیم،خداوند متعال در اعطای نعمت ها سنتی دارد به بعضی موجودات مثل فرشتگان نعمت را یکجا داد و دیگر آنها را ارتقا نداد اما امتیاز انسان این است که خداوند نعمتی را به اودادکه اگر انسان قدرشناس نعمت باشد نعمتش افزون می شود و گرنه باید منتظر کیفروعذاب باشد.
غیاثی گفت: ۳۷ سال از عمر انقلاب می گذرد و ساده به دست نیامده است و حکومت ولایی ما امروز به حاکمیت امام عصر(عج) تنها حکومت ولایی است که در طول تاریخ اسلام توانسته بیش از سه دهه عمر کند.
وی گفت: اگر صدر اسلام بررسی شود می بینیم که پیامر(ص) ۱۰ سال حکومت کرد، علی (ع) پنج سال و امام حسن مجتبی (ع) هشت ماه حکومت کردند و دیگر حکومت ولایی شکل نگرفت، امروز حکومت ولایی ما ۳۷ سال از عمرش به رهبری امام معصوم(ع) و نواب ایشان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری با مشارکت ومساعدت وهم راهی مردم توانسته است عمر پربرکت خودرا پشت سر بگذراند.
غیاثی اضافه کرد: مردم ما قدر انقلاب اسلامی را به خوبی می دانند و در همه عرصه ها همیشه مشارکت جدی دارند در انقلاب بعد از توکل و عنایت خداوند متعال نقش مردم و رهبری در جاودانگی آن اثربخش است.
وی اظهار کرد: همواره باید مراقب دشمنی های آمریکا باشیم،راهبرد، تاکتیک و مبانی سه عامل در حوزه دشمن است و ما در دو حوزه تاکتیک و راهبرد شاید بتوانیم با آمریکاوسایرکشورهایی که در مقابل ما قراردارند توافقی داشته باشیم اما بر سر مبانی و آموزه های دینی هیچ گاه با آنها نقطه تلاقی نخواهیم داشت چراکه مبانی ما متاثر از حاکمیت دینی ماست وآن چیزی است که درذات کشورهایی مانندآمریکا نیست
وی در ادامه گفت:اگر جمهوری اسلامی می خواهد همچنان استقلال خودرا حفظ کند بایستی انسان های مصمم وبااراده وانسان هایی که بصیرت در شناخت دشمن داخلی وخارجی داشته باشند رشد پیدا کرده وارتقا یابند.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: همه انقلاب های رخ داده در جهان با حمایت یک ابرقدرت شکل گرفته مثل انقلاب های چین، کوبا و ویتنام،اما انقلاب اسلامی ما بدون حمایت ابرقدرت ها سرپا ایستاده است وعلتش هم رهنمود های امام راحل ومقام معظم رهبری است که مبانی را خط قرمز خود دانسته اندوامروز ۱/۵میلیاردمسلمان جهان هویت خودشان را از انقلاب اسلامی ایران دارند.
در این مدت تهدیدات زیادی از طرف استکبار جهانی در مسیر انقلاب ایجاد شد و هرکدام از این تهدیدات می توانست یک انقلاب نوپا را از میدان خارج کند, وآمریکا به خاطر جلوگیری از نفوذ انقلاب وجبران ناکامی های خود همواره شرایط را برما دشوار کرد.
وی افزود: ایام الله دهه فجر بهانه ای ست که بیشتر به بحث هدایت و رهبری امام راحل پرداخته شودونه تنها این نسل که نسل های آینده بدانند که امام چه خدمت بزرگی را به بشریت کرده اند.
سرداغیاثی بیان داشت:امام حساس ترین زمان را برای آمدن به ایران انتخاب کردند. تدبیر امام روز ۱۲ بهمن در به خیابان کشاندن مردم توطئه شاه و آمریکا را نابود کرد، زمانی که امام آمدند حکومت نظامی بود شرایط حساس بود و هیچ عقل منصفی نمی توانست بگوید که حکومت نظامی باید بشکند.
وی افزود: محافظ آیت الله طالقانی تعریف می کند که وقتی مرحوم طالقانی با امام تماس می گیرند و از ایشان در خصوص آمدن مردم به خیابان در شرایط حکومت نظامی می پرسند و امام به ایشان جواب می دهد، مرحوم طالقانی به محافظش می گوید امام چیزهایی را درک می کند که ما متوجه نمی شویم و امام بار سوم بازبه ایشان می گوید، اگر امام عصر(عج) امر کرده باشند شما شک دارید که مردم نباید به خیابان بیایند و اعتقاد ما این است که امام متصل به ماورایی است که توانسته اینگونه تدبیر کند.
وی اظهار کرد: شب قبل از ۱۲ بهمن شرایط شهرهای بزرگ بسیار ملتهب بود و آمریکا می خواست مدرسه علوی که امام در آنجا ساکن بودند، بمب باران کند و مراکز اساسی وحیاتی نظامی را نابود و کودتاکنند .
غیاثی افزود: اما امام(ره) با صدور فرمان راهپیمایی مردم در خیابان، توطئه آمریکا را نقش بر آب کردند، اگر این فرمان امام نبود مدرسه علوی توسط آمریکا بمب باران می شد و همه زحمت های امام و مردم از بین می رفت همین بس که امام ظرف ۱۰ روز توانست پیروز شود و این موضوع برای آمریکا یک پدیده درک نشده بود.
وی یادآور شد: آمریکا با حضور فیزیکی خود در ایران نتوانست این پدیده انقلاب را درک کند و رییس سازمان سیا به رییس جمهوری آمریکا می گوید که ما با یک پدیده تعریف نشده مواجه شدیم که در محاسبات مادی ما نمی گنجد، ما باید به خود افتخار کنیم که توانستیم این نعمت انقلاب را به دست آوریم.
غیاثی گفت: امروز تدابیر امام به بار نشست و هر کدام از ما در یک جایگاهی برای دفاع از انقلاب تلاش می کنیم باید قدر این نظام و انقلاب را بدانیم و با تحلیل زوایای زندگی امام خودمان در هر جایگاهی که هستیم از مقام معظم رهبری پیروی کنیم.
وی افزود: امروز ایران اسلامی یک الگوی منطقه ای است و جدای از اینکه تاثیر جدی در منطقه داریم و دشمنی آمریکا با ایران اسلامی به این دلیل است که آنها می دانند کشور ما در معادله حال و آینده دنیای کنونی تاثیر گذار است.
غیاثی گفت: رهبری ۱۹دیماه سال جاری منشور کاملی را برای ما مشخص می کنندودرد دل های خود ونگرانی هایشان ودغدغه هایشان را گفتند وبعد هم فرمودند ماندگاری انقلاب به انتخابات بستگی دارد.
وی افزود:در روز وفات حضرت معصومه(س)یکی از مسئولین حاکمیتی شورای نگهبان را زیر سوال می برد وکف وسوت می زننداینهارا بایددرک کنیم ومراقبت کنیم وهوشیار باشیم وبه زعم این غفلت هامجلس ششم که حاکمیت دوگانه را مطرح می کنددوباره تکرار نشودو این یک آسیب برای آینده است و باید به جمع بندی برسیم و با مشورت از معتمدان جامعه هدف را دنبال کنیم و با مطالعه فرد اصلح ر انتخاب کنیم
غیاثی با اشاره به موضوع نفوذ می افزاید:امروز برخی از مسئولین ما نفوذ را باورندارندورهبری هم فرموده اند به این دلیل که برایشان زحمت دارند این را قبول ندارند.
این درحالی است که حضرت امام بعد از قطعنامه۵۹۸ورهبری بعد از برجام بارها کلمه نفوذرا به کار برده اند به دلیل اینکه برخی از وابستگان داخلی تردید ایجاد می کردند وافرادی که در حال حاضر زاویه با رهبری می گیرنددر قطع نامه۵۹۸هیاهو کردند که چرا بعد از قطعنامه جنگ را ادامه دادید در صورتی که خودشان هم می دانند جنگ به ما تحمیل شد وما فقط دفاع کردیم ودر برجام هم برخی از معاندین داخلی مطرح کردند که در دولت های قبلی هم که تحت زعامت رهبری بود این موضوع تکرار می شد پس چرا این اتفاق نیفتاد واین ها مصادیق نفوذ است.
وی بیان داشت:امروز دشمن در جنگ نرم به توفیقاتی رسید است واز طریق حوزه های فضای مجازی که خط قرمز خود آمریکاست روی جوانان ما نفوذ کرده است وبراساس آمار ها بدترین استفاده از شبکه ها مجازی در ایران است
سردارغیاثی با اشاره به موفقیت های نیروهای مردمی در سوریه گفت: بسیج در حوزه های مختلف نظامی،اقتصادی وفرهنگی نقش داشته است وامروزه نیز ما شاهد نقش بسیج در آزاد سازی شهرهای شیعه نشین نبل وتل الزهرا درکشور سوریه بوده ایم.
وی بیان داشت:برخی افراد که از زاویه سیاسی نگاه می کنند می گویند چرا جوانان ما به سوریه یا عراق و … می روند در حالیکه هدف آمریکا، اسرائیل، عربستان و قطر نابودی انقلاب اسلامی است.رهبری هم پاسخ کوبنده ای دادند که اگر شهدای حرم نبودند باید با تروریست ها در همدان و کرمانشاه می جنگیدیم .
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو گفت:یکی از مهم ترین موضوعات پیش روی کشور ما انتخابات است ودر این انتخابات حضور حداکثری وانتخاب اصلح مورد تاکید جدی رهبری بوده است.
وی افزود:نماینده ای را انتخاب کنیم که ساده زیستی، استکبار ستیزی،تقوا و توجیه بودن نسبت به جامعه و حامی نظام و انقلاب و رهبری بودن از ویژگی هایش باشد تا مجلسی شکل بگیرد که در راستای اهداف انقلاب پیش برود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا