سیاسی

برداشت ۱۸ هزار تن محصولات جالیزی از دشت‌های زیرکوه

به گزارش نسیم قائن ،
اگر چه شهرستان زیرکوه به دلیل برخورداری از کوه‌های مرتفع و کوهپایه‌ها‌ی سرد و ییلاقی به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده زرشک در ایران شناخته می‌شود اما شرایط کشت و کار در دشت‌های پهناور و سوزان این شهرستان داستان دیگری دارد.
شهرستانی که تا چند سال قبل تمام تمرکز خود را روی برداشت محصولاتی چون، زرشک، زعفران و عناب در مناطق کوهستانی و گندم و چغندرقند در دشت‌های وسیع و پهناور گذاشته بود،‌ چند سالی است با روی آوردن به کاشت محصولات جالیزی آن هم در دل کویر سوزان داستان متفاوتی را رقم‌زده است.
اگر چه در جای جای کشور پهناور ایران محصولات جالیزی کاشت و برداشت می‌شود اما برداشت محصولی با کیفیت از دل زمین‌های کویری و سوزان، شرایط متفاوتی دارد و این جز با همت و تلاش شبانه‌روزی و طاقت فرسای کشاورزان زحمت‌کش این خطه حاصل نمی‌شود.
کشاورزانی که با توکل به خداوند و با امید به بارش رحمت الهی اواسط اسفندماه بذرهای هندوانه و خربزه را در زمین می‌کارند و با آبیاری‌های مداوم و مراقبت‌های ویژه این روزها در آستانه فرارسیدن فصل تابستان محصولی شیرین و باکیفیت روانه بازار می‌کنند.
زحمات جالیزکاران زیرکوه تازه زمانی آغاز می‌شود که تخم محصول در زمین کاشته شده است و جهت جلوگیری از تبخیر آب در روزهای گرم و سوزان و محافظت از تخم کاشته شده در مقابل سرمای سوزناک شب‌های کویر سرتاسر چاره‌های کاشته شده با پلاستیک پوشانده می‌شود و پس از رشد کردن بوته‌ها پلاستیک‌ها در محل رشد بوته محصول توسط کشاورزان سوراخ می‌شود.
کاشت جالیز در دل کویر اگر چه زحمات زیادی را برای کشاورزان به دنبال دارد، اما علاوه بر درآمد مناسب برای جالیزکاران اشتغال صدها نفر را به دنبال دارد به طوری که در هر مزرعه بیش از ۵۰ نفر در زمان‌ کاشت و برداشت محصولات همکاری می‌کنند.
کشاورزان زیرکوه با توجه به بارندگی‌های نسبتا خوب در زمستان و بهار گذشته، برداشت محصول را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۸هزار تن هندوانه و خربزه از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت شود.
محصول برداشت شده اگر چه از دل کویر و خاک‌های سوزان برداشت می‌شود،‌ اما از لحاظ کیفیت و مرغوبیت حرف نخست را می‌زند به طوریکه این محصول علاوه بر مصرف بازار داخلی به شهرستان‌های همجوار و استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان صادر می‌شود.
تلاش و کوشش کشاورزان و تولید محصول شیرین و آب‌دار از دل کویر سبب شده تا در حال حاضر خربزه تولید شده در شهرستان زیرکوه به کشورهای عربی منطقه نیز صادر شود.
این روزها اگر گذرتان به شهرستان زیرکوه افتاد بر سفره‌های افطار خربزه و هندوانه شیرینی را خواهید دید که حاصل تلاش و کوشش جالیزکاران این شهرستان است در ماه میهمانی خدا برای هدیه به میهمانان ضیافت الهی.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا