سیاسی

برخی جریان های ضد ارزش از این توافق ذوق زده شده اند/ فتنه ۸۸، نسخه الگو گرفته از کودتای ۲۸ مرداد بود

به گزارش نسیم قائن به نقل ازدانا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس در حرم مطهر امام رضا(علیه‌السلام)، با تشکر از حضور مردم قدرشناس مشهد در مراسم عزای امام صادق (علیه‌السلام)، گفت: قبل از هر سخنی از احساسات پرشور و هیجانی شما برادران و خواهران دلداده ولایت اهل‌بیت (علیه‌السلام) در اقامه عزای امام صادق(علیه‌السلام) و تشییع پیکر شش شهید غواص تشکر می‌کنم؛ ان شاالله این احساسات، این عشق‌ها و دلدادگی‌ها، ذخیره شب اول قبر همه ما قرار بگیرد.
امام‌جمعه مشهد مقدس به سالروز وقوع کودتای ۲۸ مرداد اشاره و بیان کرد: دهه آخر مرداد، یاد آور خاطره برجسته و عبرت‌آموز ۲۸ مرداد و کودتای شیطان بزرگ، آمریکا و سلطه ربع قرنی نابکارانه دژخیم و جلادی مزدورش، شاه خائن بر این ملت است.
پیامد اعتماد به آمریکا، وقوع کودتای ۲۸ مرداد بود
وی ادامه داد: حادثه ۲۸ مرداد، نتیجه‌اش این است که به ملت ما ثابت می‌کند در هیچ زمان نباید به آمریکا اعتماد کند، پیامد اعتماد به آمریکا، وقوع کودتای ۲۸ مرداد است؛ دکتر مصدق در مبارزه‌ای که با انگلیس‌ها کرد، فکر کرد در مقابل انگلیس‌های استعمارگر سابقه‌دار، به یک قدرت بین‌المللی پناهنده شود و به‌عنوان فرار از استعمار انگلیس، به پناه آمریکایی‌ها رفت، با آن‌ها دست دوستی داد، رابطه و مراوده را با آن‌ها برقرار کرد و بنا بود نفت ایران را که از انگلیس‌ها گرفتند، به آمریکایی‌ها بفروشند.
آیت الله علم الهدی یادآور شد: با این اعتماد و دوستی مصدق آمریکایی‌ها را وارد این مملکت کرد، این‌ها مسلط شدند، عوامل شیطانی خود را به کار گرفتند، کودتای نابکارانه و شیطانی ۲۸ مرداد را بر این ملت مظلوم، تحمیل کردند؛ طراح کودتا، یک آمریکایی از سازمان CIA بود، روزولت چمدان‌های پرپول به تهران آورد، بین اراذل‌ و اوباش تقسیم کرد و آن‌ها در پناه زره‌پوش‌های ارتشی افسران خودفروخته خائن وسط خیابان ریخت و حکومت ملی را که حکومت مصدق بود ساقط کرد و سلطه نابکارانه دیو شیطانی شاه را بر این مملکت یک ربع قرن دیگر، تحمیل کردند، این جنایت آمریکاست.
وی اظهار داشت: این عبرت برای ماست که در هیچگاه، در هیچ شرایطی با هیچ توافقی و با هیچ قراردادی، به آمریکا اطمینان نکنیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از کودتای ۲۸ مرداد تا فتنه ۸۸، قریب به ۶۰ سال طول کشید، کارنامه برخورد ۶۰ ساله آمریکا با ایران را بررسی کنید، چه در دورانی که دوران ستم‌شاهی بود، ۴۰ هزار مستشار آمریکایی بر سرنوشت این مردم مسلط بودند، چه دوران بعد از انقلاب که مردم با انقلاب اسلامی‌شان، آمریکا و مزدورانش را از این مملکت بیرون انداختند.
فتنه ۸۸، نسخه الگو گرفته از کودتای ۲۸ مرداد بود
وی بیان داشت: در پهنه قریب به این ۶۰ سال که اولینش کودتای ۲۸ مرداد و آخرینش فتنه ۸۸، که فتنه ۸۸، نسخه برداشته‌شده آمریکایی‌ها از کودتای ۲۸ مرداد برای ساقط کردن انقلاب بود و به نظام در این پهنه ۶۰ ساله که دقت کنید، جز جنایت، جز خیانت، جز بی‌رحمی و سنگ دلی، جز قساوت و دشمنی از آمریکا هیچ‌چیز نرسیده است.
ملت و مردم ما روی کره زمین هیچ دشمنی جز جریان آمریکایی ندارند
امام جمعه مشهد گفت: مقام معظم رهبری در یکجا فرمودند «تلقی ملت ما از دولت آمریکا این نیست که نسبت به او اعتماد ندارد بلکه او را دشمن خود می‌داند»؛ یعنی اگر بنا باشد ما واقعاً بخواهیم روی کره زمین دشمن‌های ملت خودمان را شناسایی کنیم، در این دشمنان ما در رأسش آمریکاست و بقیه دشمنان ما وابسته و مزدور آمریکا هستند، جز جریان آمریکایی، مردم ما و ملت ما روی کره زمین هیچ دشمن دیگری ندارند.
وی افزود: در مورد این توافق و برجامی که با آمریکایی‌ها امضاشده، ما به عزیزان خودمان به‌هیچ‌وجه معترض نیستیم، سربازانی بودند که به جبهه مذاکره رفتند و نتیجه این شد، دولت هم می‌خواهد در پساتوافق و پسابرجام چه انجام دهد، دولت منتخب این مردم است، هر جور بخواهد مدیریت کند برنامه‌ریزی می‌کند و مجلس هم دنبالش است.
هنوز عملی صورت نگرفته، آمریکا چنگ و دندان نشان می‌دهد
آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: آنچه برای ما در پساتوافق و پسابرجام مهم است، این است که بدانیم آمریکایی‌ها چه جانوری است، اکنون که آمدند این توافق را امضا کرده‌اند و پای میز مذاکره نشسته‌اند، بازهم سه روز قبل وزیر خارجه آمریکا با رویترز مصاحبه کرده و از همین الآن چنگ و دندان به ما نشان می‌دهد.
وی افزود: این مصاحبه برای توجیه اهل کنگره و توجیه مخالفین نبوده، مصاحبه مطبوعاتی بوده که وزیر خارجه آمریکا انجام داده که در آن می‌گوید «ما که توافق را امضا کرده‌ایم، اگر امضا نمی‌کردیم، در ادامه تحریم‌ها، دیگر دلار آمریکا ارز رسمی دنیا نبود»، ببینید برای چه آمده‌اند پای میز مذاکره، برای چه امضا کرده‌اند.
آمریکا برای بقای محوریت خود پای میز مذاکره آمده
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تحریم‌ها ما را مستأصل نکرد، خود آمریکا را مستأصل کرده بود؛ می‌گفتند این تحریم‌ها را ما نمی‌توانستیم ادامه دهیم چون نه کشورهای دنیا نه خودشان حاضر بودند از انرژی محروم باشند و نه حاضر بودند بازار ۷۰ میلیون نفری ایران را از دست بدهند، با پول شخصی‌شان و با ارز شخصی و داخلی خودشان معامله می‌کردند، در فاینانس‌ها، در معاملات بده بستان کاری و جنسی، محوریت دلار آمریکا در ارز دنیا از بین می‌رفت.
وی ادامه داد: آنها گفت ما اصلاً برای این آمدیم، این‌ها چه موجودی‌اند؟ آن‌ها آمده‌اند با ما بسازند؟ این‌ها برای این آمده‌اند پای میز مذاکره، این حرف کری است؛ بعد می‌گوید الآن هم که ما این توافق را امضا کردیم، می‌گوید هر وقت اراده کنیم، یک‌طرفه این توافق جوری است که ما یک‌طرفه می‌توانیم تحریم‌ها را برگردانیم و نیازی به تصویب شورای امنیت ندارد و ما خودمان اقدام می‌کنیم؛ چنگ و دندان برگرداندن تحریم‌ها را به ما نشان می‌دهد.
آمریکا به دنبال هموار شدن ورود نظامی به ایران بود
امام جمعه مشهد گفت: از این دو حرف، بدتر حرف سومش است که می‌گوید «مایی که آمده‌ایم این توافق را امضا کردیم و با ایران توافق هسته‌ای بستیم، ازنظر سلاح اتمی ایران دیگر خاطرمان جمع شد در سایر حوزه‌ها هر جور بخواهیم می‌توانیم برخورد کنیم و نیروی نظامی داخل کنیم و جنگ را شروع کنیم». «هیهات منا الذله»
عبرت تاریخی است که اگر به حرف روحانیت گوش ندهید، سقوط می‌کنید
وی تأکید کرد: برادران و خواهران، مسؤولین بزرگوار، مدیران ارزشی متدین و متعبد ما، ۲۸ مرداد یک عبرت است که گوش به حرف روحانیت ندادن، اعلام‌خطر علما را رعایت نکردن، باعث سقوط می‌شود، روز ۲۷ مرداد، مرحوم آیت‌الله کاشانی نامه‌ای به مصدق نوشتند، جریان کودتا را یادآور شدند، همراه دو نفر این نامه را برای مصدق فرستادند، ما یک ۲۴ ساعت وقت داریم، بیایید اقدامی کنید، اگر آن روز یک بیانیه مشترک مرحوم آیت‌الله مصدق داده بودند، مردم می‌ریختند وسط خیابان‌ها و مردم می‌شوریدند عین انقلابی که ۳۰ تیر برپا کردند، اصلاً این کودتا صورت نمی‌گرفت اما مصدق اعتنا نکرد، حتی جواب نامه ایشان را نداد و بعد مصدق به آن دونفری که رفته بودند گفت به آیت‌الله بگویید من مستظهر ملتم، تو مستظهر به ملتی؟
امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: یک عالم جلیل‌القدری که جان مردم، دین مردم، دل مردم، مغز مردم، اعتقاد و نماز و روزه مردم به او متصل است، مستظهر به ملت نیست؟ این نتیجه گوش ندادن به حرف علماست.
وی افزود: این مسئله خطر آمریکا با یک امضا توافق تمام نشد، با یک برجام نگذشت، این‌هایی که دارند آمریکا را در مملکت بزک می‌کنند، بعضی حوادث دارد رخ می‌دهد واقعاً بدن انسان می‌لرزد.
تلاش رسانه‌های ضد ارزشی برای بزک آمریکا
آیت الله علم الهدی با اشاره به ادعای برخی رسانه ها درباره آزاد شدن خرید و فروش نفت ایران گفت: روز دوشنبه گذشته، یک خبرگزاری اشتباهاً از یک روزنامه خارجی یک‌جمله‌ای را ترجمه کرده آن‌هم اشتباه، اصل مطلب این بوده که «در کنگره آمریکا بحث شده که این‌هایی که تا کنون به خاطر معامله با ایران تحریم بوده‌اند، اگر برحسب این توافق، تحریم‌ها برداشته شد، آیا این‌ها اجازه دارند دوباره از ایران نفت بخرند یا نه؟»، این خبرگزاری اشتباهاً این را ترجمه کرده «کنگره تصویب کرده که تا قبل از این‌که مواد توافق عمل بشود، خرید نفت از ایران آزاد است»؛ بعد ۲ روزنامه ضد ارزشی وابسته به فتنه ۸۸ با تیتر درشت به‌عنوان یک جشن، به‌عنوان یک پایکوبی و خبر گفتند «طلای سیاه ایران آزاد شد».
تکذیب آزاد شدن فروش نفت ایران توسط وزارت نفت
وی خاطر نشان کرد: یعنی این‌جور بزک کردن آمریکا؟ ما امروزی که شما مردم هوشیار و بیدار و بصیرید، سایه پرقدرت و پربرکت رهبری بر سر این نظام و مردم است، یک آدم‌های عوضی، جریان‌های وابسته به آن‌طرف آب و پشت این مملکت بیایند این‌جوری در یک خبری که اشتباهاً یک خبرگزاری منتشر کرده کار کنند، بعد هم یکی از معاونین وزارت نفت اعلام کرد این اشتباه بوده، آمریکا چنین چیزی تصویب نکرده، اصل خبر اشتباه است، خود وزارت نفت اعلام کرد این خبر جعلی است.
عزت اسلام بر اصل نفرت از آمریکا استوار است
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: این‌ها بیایند یک‌مرتبه این‌جور در مقابل مرگ بر آمریکای مردم شعار بدهند؛ بنده یک‌چیزی شنیدم، خدا کند دروغ باشد؛ در این تشییع‌ پیکر شهیدان غواص در یکی از شهرهای این کشور، طلبه جوانی را به جرم این‌که از نوشته‌های دست‌نویس «مرگ بر آمریکا» و پیشانی‌بند «مرگ بر آمریکا» در مردم تقسیم می‌کرده، این طلبه را گرفتند که تو چرا می‌گویی «مرگ بر آمریکا»؟
وی در پایان گفت: نفرت از آمریکا و استکبار اصل اصیل انقلاب ما است که عزت اسلام بر این اصل استوار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا