سیاسی

برخی از سمن ها درایران از عوامل استکبار جهانی هستند/ به بهانه ورزش چه بر سر فرهنگ مردم شهرستان درمی آورند؟

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارکرد:یک اصل ساری و جاری در جامعه اسلامی وجود دارد که برگرفته شده از متن آیات و روایات است که سرنوشت مردم به دست عالمان دینی سپرده شده است که بر احکام دین اسلام عالِم هستند و زمام امور زندگی مردم به دست پیغمبر و نائبش و بعد هم به دست امام معصوم و نائبش بوده است.
وی با بیان این که بایستی در هرکاری به متخصص آن مرجعه شود گفت: در طبابت،کشاورزی،جاده سازی،معماری،عمران و… باید به متخصص مراجعه کرد ودر آنجا نمی توان گفت:که شخص باید متدین باشد اما در مسائل دینی علاوه بر این فرد عالم باید تقوا داشته باشد بایستی حلال زاده هم باشد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن شکرگذاری زعفران در قاین با ارائه توضیحاتی در خصوص چگونگی برگزاری این مراسم اظهارکرد: دشمن وقتی می خواهد یک هدف و قدم شومی را به افراد جامعه بدهد آن را با چهره زشت نشان نمی دهد زیرا هر چشمی چهره کریه و زشت را ببیند دست رد به سینه اش می زند و لذا دشمن نیز حق و باطل را به گونه ای با هم مخلوط می کند که هرکسی نتواند درک کند و زمانی مردم متوجه می شوند که کار از کار گذشته است .
وی با ارائه توضیحاتی در خصوص سین برنامه جشن شکرگذاری زعفران درقاین گفت: در سین برنامه که به اصرار به دفترامامت جمعه ارسال شده بود، ابتدا قرآن و پایان آن هم نماز جماعت بود ودربینش ۱۵ دقیقه رقص محلی و ۱۰ دقیقه موسیقی سنتی برنامه ریزی شده بود
وی ادامه داد: کوسه ریش پهن که وجود ندارد و اگر بناست جشن شکر گذاری و نماز جماعت و قرآن باشد پس این برنامه های دیگرچیست ؟
وی ادامه داد: قبل از برگزاری مراسم ،به دعوت فرمانداری در جلسه برنامه ریزی شرکت کردم که با اعلام برنامه ها از سوی یکی از معاونین که گفت: قرار است جشنی برگزار و ساز و دهلی هم باشد بنده به برنامه هایی که از قبل ریخته شده بود رای مثبت ندادم چرا که از نمد این برنامه ها کلاهی برای کشاورز در نمی آید که مجدد اعلام شد برنامه ها از قبل ریخته شده است واین در حالی است که با این جلسه می خواستند موافقت صوری بگیرند و حال شایعه کرده اند که امام جمعه هم در برنامه ریزی مراسم حضور داشته است.
ما هم می گوییم حضور داشته ایم اما موافقت خود را برای برنامه های شما اعلام نکردم.
امام جمعه قاین گفت: در ادامه مباحث مطرح شده ،اعلام کردند که در کمیسیون برنامه ها مطرح و تصویب شده است .
سوال این است پس امام جمعه در کمیسیون کجا بود ویا مسئول نمایندگی ولی فقیه در مدیریت جهاد کجا بود که اصلا خبری از برنامه ها نداشت؟
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: علی رغم همه این ها در روز مراسم ،از ابتدای صبح در مزارعی که مسئولین بودند هم حضور یافتیم و بعدهم. به محل برگزاری جشن با تعدادی از علما آمدیم و به محض این که ساز دهل وارد سالن شد با احترام جلسه را ترک کردیم وحال آقایان می گویند سرودی که خوانده شده است برای امام رضا(ع) بوده است و این همان مخلوط کردن حق و باطل است.
امام جمعه قاین به اعتراضات یکی از کشاورزان دراین جشن اشاره داشت وگفت: همشهریان عزیز قافله را باخته ایم وسوال این است که این جشن ها چه سودی برای کشاوز دارد ؟
درست است که می گویید برند می شود و اسم شهرمان در کشور پخش می شود اما آیا کشاورز هم سودی می برد؟
وی ادامه داد:همزمان در یکی از روستاهای نجف آباد جشن زعفران برگزار می شود و فرماندار آن شهر اعلام میکند میزان برداشت زعفران در هرهکتاردراین استان ۸کیلو است واین درحالی است که در استانهای خراسان ۴٫۵ کیلو می باشد
وی ادامه داد: همه می دانیم وقتی یک دانشجو اختراعی می کند به نام خودش ثبت می شود و چند صد سال است اهالی قاین برای کاشت زعفران و زرشک آزمون و خطا داده اند و به این نتیجه رسیده اندکه این محصولات چگونه کاشت و برداشت می شود و امورات زندگی خود را می توانند بگذرانند پس چرا اجازه می دهیدکه زعفران در شمال و قم و اصفهان کاشت شود و نهال زرشک به کشور های خاورمیانه فرستاده می شود آیاشما غم خودتان را دارید یا غم کشاورز را ؟
وی خطاب به ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان نیز گفت: شمایی که دغدغه کشاورز را دارید ومی گویید میخواهد ۱۰۰۰گلخانه در استان راه اندازی شود و ۱۰۰ گلخانه متعلق به قاینات است آیا می دانید که اولین گلخانه قاینات در روستای اکبریه بوده است و بعد هم به ۲۱ گلخانه رسید و اکنون ۳گلخانه تعطیل و ۷ گلخانه برچیده شدوظرفیت به نصف رسیده است
شما اگر غصه کشاورز را می خورید از این جوانان بپرسید چرا گلخانه ها را جمع کرده اید؟
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد:یکی از مسئولین بلند پایه شهرستان به ما می گوید بالاخره ما نفهمیدیم مسئولیت امام جمعه چیست که در خیلی از مسائل دخالت می کند و سوال ما این است که آیا واقعا نمی دانید امام جمعه هر شهری رئیس شورای فرهنگ عمومی هر شهری است و نمی دانید که امام جمعه هر شهری رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهراست وحال رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکربنشیند واین مسائل را ببیند وهیچ نگوید؟
وی گفت: این مقام مسئول می گوید:آقای رحمانی مصلحت شهر را ببینید، من هم می گویم آقای مسئول،من مصلحت شهر را می بینیم ولی مصلحت شرع و خون شهدا را هم نگاه می کنم.
امام جمعه قاین گفت: شب گذشته به بهانه افتتاحیه مسابقات ورزشی در شهرستان در سالن ورزشی حوادثی اتفاق می افتد وحرکات ورزشی دختران و پسران و وضعیت افرادی که از شهرهای دیگر کشور درمسابقات حضور دارند و از جایگاه عبور می کنند بسیار نامناسب است.
وی ادامه داد: آیا می دانید که دراین شهر به بهانه ورزش چه بر سر فرهنگ مردم درمی آورند؟
امام جمعه قاین ادامه داد: در آستانه هفته وحدت گروه چهل نفری از بانوان و آقایان به دنبال مجوز هستند که به این بهانه مردم راشاد کنند و ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را تحت فشار قرارداده اند.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: به جامعه روحانیت،به دانشگاهیان،به حزب الله و مومنین عرض می کنم که سازمانهای مردم نهاد (سمن )ها در کشور تشکیل شده است که برخی از این سمن ها درایران از عوامل استکبار جهانی هستند و استکبار جهانی می خواهد منویات خود را از طریق سمن ها به جامعه القا کند.
وی ادامه داد:برخی از سمن ها ملی مذهبی هستندیعنی انسانهای متدین ونماز گذار که به انقلاب کاری ندارند و برخی ضد انقلاب و برخی تشنه به خون انقلاب.
حال سوال ما این است که این افراد نماز جمعه که پیشکش ،موقع نماز جماعت در کجا هستند وچرا فقط با فرمانداری ها سر و سرّی دارند واینک مسائل را سربسته گفتند که تصور نکنید آخوندها ساده لوح هستند.
امام جمعه قاین خطاب به روحانیون گفت:در مساجدی که حضور دارید و بسیاری از مدیران و مسئولین ما که متدین هستند دراین مراسمات حضور دارند دربرابرشان تواضع نشان دهید و در صدر باشند ولی هوای برخی از عوامل استکبار را داشته باشید که می خواهند فرهنگ شهر را به ابتذال بکشانند وبایستی به هوش باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا