سیاسی

برای مردم با روحیه و مدیریت جهادی باید کارکرد / شهیدان رجایی و باهنر اسوه های تقوا و پاکی

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به موضوع ازدواج وتشکیل خانواده اشاره کرد و گفت:دین مبین اسلام یکی از اسباب رشد معنوی و تعالی روحی و قرب الی الله را مسئله ازدواج وتشکیل خانواده می داند.
وی با ارائه احادیث و روایات متعدد درخصوص مسئله ازدواج گفت: تشکیل خانواده موجبات رشد فکری را در بر دارد.
حجت الاسلام رحمانی به آغاز هفته دولت اشاره کردو گفت: شهیدان رجایی و باهنر اسوه های تقوا و پاکی هستند.
وی ادامه داد: شخصی که به عنوان ریاست جمهور با رای بسیار بالا هم انتخاب می شود تا وقتی ولی فقیه که جانشین پیغمبر و امام علی و جانشین امام زمان (عج) در دوران غیبت است ،این حکم را تنفیذ نکند آن شخص با همه رای هایی که دارد حق تصرف ودخالت در امور مردم را ندارد
حجت الاسلام رحمانی بیان داشت: اگر روزی خدایی نکرده معلوم شود که همین شخص شایستگی را ندارد تنفیذ را ولی فقیه از او می گیرد و می شود بنی صدر که بعد از چند ماه مخفیانه زندگی کردن با چهره ای گریم شده از کشور خارج می شود.
امام جمعه قاین با بیان این که در راس حکومت باید ولی فقیه باشد که آرای مردم را به یک نفر به عنوان رئیس جمهور تقدیم کند اظهارکرد:رئیس جمهور بعد از دریافت حکم تنفیذ می تواند کابینه خود را به مجلس معرفی و پس از تایید مجلس اعضا به عنوان وزیر حق دخالت در امور جامعه را دارند .
وی اضافه کرد:ریاست جمهوری و کابینه دولت و دولتمردان برخاسته از این نظام ودر طول نظام هستند نه در عرض نظام واگر دارای توفیقی باشند آبروی نظام و آبروی ولی فقیه و آبروی اسلام خواهد بود واگر عدم موفقیتی داشته باشند بازهم دامن همین ها را می گیرد و لذا دولت همان طور که در همه استانها استاندار می گذارد و استانداران هم فرمانداران و بخشداران را انتخاب می کندولی فقیه هم برای این که این نظارت حفظ شود در هر استانی شخصیتی فقیه و مومن به عنوان نماینده ولی فقیه استان قرار می دهد و تمامی ائمه جمعه تحت اشرافیت ولی فقیه هستند و ولی فقیه و ائمه جمعه به عنوان نمایندگان ولی فقیه هرکجا که احساس کنند کم کاری از ناحیه دولت به وجود می آید نقدی خیرخواهانه و منصفانه را بیان می کنند.
خطیب جمعه قاین درادامه با اشاره به ویژگی های یک دولت اسلامی گفت: دولت اسلامی بایستی مقید به مبانی اسلام و شعار های انقلاب اسلامی باشند و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ارائه دهند.
وی مبارزه با رانت خواری و فساد اداری ودل بریدن از بیگانگان و اتکا به درون را از دیگر ویژگی های دولت اسلامی برشمرد و گفت: دولتمردان با داشتن روحیه جهادی و مدیریت جهادی وارائه خدمات شبانه روزی همانند دولتمردان دهه شصت که روز و شب نمی شناختند بایستی برای مردم کار کنند.
پاک دستی و ساده زیستی و عمل به قانون اساسی و پایداری به تعهدات ناشی از سوگند به قانون اساسی از دیگر ویژگی های دولت اسلامی بود که امام جمعه قاین به آن اشاره کرد و گفت: این درست نیست که فردی انتصاب دولت اسلامی داشته باشد اما دستش کج وآلوده باشد و روحیه اشرافی گری داشته باشد.
حجت الاسلام رحمانی در پایان خطبه های این هفته نماز جمعه به آسمانی شدن مادران شهیدان غلامعلی زاده از شهر قاین و شهیدان رحیمی از روستای بیهود اشاره داشت و گفت: مادران شهدا عمری را همچون کوهی استوار زندگی کردند و فرزندان شایسته خود را تقدیم نظام و انقلاب کردند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا