سیاسی

برای فعالیت های قرآنی ردیف اعتبار ویژه در نظر گرفته شود

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در نشست فعالان قرآنی شهرستان قاینات اظهار کرد:قرآن وحی الهی است که از مصدر عصمت و ذات مقدس اقدس الهی با واسطه جبرئیل امین و گاهی بدون واسطه بر قلب مقدس پیغمبر خدا وحی شده است.
وی افزود:قرآن معجزه جاوید پیغمبر خداست که قلبها را از همه آلاینده های روحی ضد عفونی می کند وبستر را برای رویش و جوانه زدن فضیلتها آماده می کند.
امام جمعه قاین بیان داشت:بیش از ۵۰۰ جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان در شهرستان قاینات و بالغ بر ۱۸۰ جلسه در سایر ماههای سال در شهرستان قاینات برگزار می شود .
وی از قاریان قرآن خواست تا در جلسات قرآنی تفسیر آیات برای حاضرین بازگو شود و به معانی آن بیشتر توجه شود.
کریمی فرماندار قاین دراین نشست با بیان این که قرآن بزرگترین منشور حقوق بشر است و بهترین معجزه ها در آن نهفته شده است گفت:۷ موسسه قرآنی در شهرستان قاینات فعال هستند و ۳۵۰۰ نفر تاکنون در آزمون های سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت و گواهینانه دریافت کرده اند.
وی افزود:۲۸ نفر از فعالان قرآنی شهرستان تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی هستند ودر خواست ما از معاون محترم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این است که نسبت به افزایش سهمیه بیمه فعالان قرآنی مساعدت و همکاری شود.
کریمی از برگزاری بیش از ۴۰ کارگاه تخصصی تربیت معلم قرآن توسط اساتید برجسته استانی و کشوری درموسسات قرآنی قاینات خبر داد و گفت:تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر در موسسات قرآنی شهرستان و موسسات تابعه ،آموزش های لازم را فراگرفته اند .
وی از برگزاری آموزش های لازم برای ۱۲۰۰ مربی قرآنی در شهرستان خبر داد و گفت:بالغ بر ۱۰۰محفل انس با قرآن در موسسات قرآنی شهرستان تاکنون برگزار شده است.
تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن موسسات قرآنی و تخصیص ردیف اعتبار ویژه برای فعالیت های قرآنی ازدیگر درخواستهای فرماندار قاین ازدکتر فقهی زاده معاون محترم قرآن و عترت وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
درپایان جلسه از فعالان پیشکسوت قرآنی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا