سیاسی

برای توسعه قاینات نیاز به آرامش داریم/تعیین مکان بیمارستان دوم قاین با نظر متخصصین امر باشد

به گزارش نسیم قائن ، فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاینات و زیرکوه ظهر امروز در جمع نمازگزاران قاین در مصلی نماز جمعه اظهارکرد:در فضای نا آرام و غبار آلود؛ اخلاق از بین می رود و فساد ایجاد می شود و در زمینه های اقتصادی هم به همین گونه است .
وی ادامه داد: برای توسعه قاینات نیاز به آرامش داریم و آرامش زمینه ساز وحدت است و وحدت باعث توسعه و پیشرفت می شود.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه با بیان این که برای پیشبرد امورات شهرستان نیاز به هم پوشانی داریم گفت: اگر قرار است نماینده در مرکز موضوعات و مسائل را پیگیری کند شود چنانچه این پیگیری ها از سوی حلقه عوامل اجرایی استان و شهرستان مغفول بماند کار به نتیجه نمی رسد.
وی به پیگیری های فرماندار قاین از بدو انتصاب اشاره کرد و گفت: از بدو حضور آقای کریمی همپوشانی مثبتیدر شهرستان ایجاد شده است و امیدواریم این موضوع ادامه داشته باشد تامردم طعم خوش خدمت را در آینده بچشند.
فلاحتی به موضوعات و مشکلات پروژه های شهرستان اشاره کرد و گفت: موضوع پادگان از جمله مواردی است که به جد پیگیر شده است و پس از برگزاری جلسه با مسئولین در محل پادگان ،با وزیر دفاع دیداری داشته و دستوراتی به صورت مستقیم از سوی وزیرمحترم به نیروی زمینی ارتش داده شده است و قطعا این دیدار ها زمینه تحرک و تحولاتی در خصوص پادگان خواهد بود.
وی به استقرار ارتش در زیرکوه اشاره کرد و گفت: این استقرار نیرو خود تقویت کننده پادگان قاین است .
وی اضافه کرد: در اصل موضوع پادگان شبهه ای وجود ندارد و ردیف اعتباری و بودجه نیز دارد و ادامه کار نیازمند پیگیری های مسئولین شهرستان و استان است.
نماینده مردم قاینات و زیرکوه در خصوص فولاد قاین نیز گفت: متاسفانه به دلایل مسائل داخلی و سهامداران بخش خصوصی مدتها این پروژه خوابیده بود و پیگیری های سختی انجام شد و در حال حاضر نیز در فولاد قاین تحرکی ایجاد شده است و کار به خوبی پیش می رود و مشکل مالی هم ندارد.
وی به نگرانی مردم خضری در خصوص آب فولاد اشاره کرد و گفت: ماهم دغدغه آب را داریم اما مسئولین امر متعهد شده اند که بیش ار دوچاه فعلی حلقه دیگری را حفر نخواهند کرد و برنامه هایی برای انتقال فاضلاب قاین و اسلام آباد و خضری وجود دارد و با نصب تجهیزات مدرن مشکلی برای آب وجود نخواهدداشت.
فلاحتی به بخش بهداشت ودرمان شهرستان اشاره کرد و گفت: شاهد تحولات بسیار خوبی دراین زمینه در شهرستان بوده ایم و حضور ۲سونوگراف زن و بیش از ۲۰ متخصص و همچنین تکمیل اورژانس بیمارستان و تجهیزات موجود نشان از این است که نسبت به گذشته شرایط خوبی داریم هرچند کافی نیست اما نامساعد هم نیست.
وی به موضوع بیمارستان دوم نیز اشاره کرد وگفت: اصل بیمارستان دوم که با مشقت ردیف اعتباری گرفته است مشکلی ندارد و نقشه و تیپ بیمارستان هم آماده است و وزارت بهداشت هم آمادگی خود را برای ساخت بیمارستان دوم اعلام کرده است .
فلاحتی ادامه داد: آنچه که برعهده ما بوده است انجام شده اما از لحاظ مکانی در تخصص بنده نیست که ساخت بیمارستان در کدام نقطه ودر چه شرایطی به نفع قاینات است و باید نخبگان شهرستان و متخصصین امر و فرماندار دور هم بنشینند و بهترین مکان و فضا را در نظر بگیرند و تنها توصیه ما این است که از تخصصی شدن بحث خارج نشوند.
موضوع دانشگاه فرهنگیان و بومی سازی آن برای قاینات و زیرکوه،مصوبه ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان در سال اول ،توسعه درمانگاه تامین اجتماعی ،مجتمع فرهنگی کارگران،پروژه نیمه تمام کتابخانه مرکزی قاین ،آهک هیدارته
،پیگیری منطقه ویژه اقتصادی،مجوز ایجاد ورزشگاه تخصصی ۳ هزار نفری در قاین از جمله موضوعاتی بود که نماینده مردم قاینات و زیرکوه به ان اشاره کرد و گفت: تعهد خرید مکان اداره تامین اجتماعی خضری توسط مسئولین استانی به زودی اجرا می شود.
وی از آغاز به کاربخش توسعه درمانگاه تامین اجتماعی قاین در آینده ای نزدیک خبر داد وگفت: در بخش مجوز پزشک متخصص نیازمند همکاری مسئولین علوم دانشگاهی هستیم که دراین زمینه باید عوامل اجرایی شهرستان پیگیر باشند.
فلاحتی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی به عدم اجرای آن در دوسال گذشته اشاره کرد و گفت:این کار باید دوسال پیش دراستان و شهرستان پیگیری می شد که متاسفانه به دلایل ناکار آمداز سوی مسئولین انجام نشده است.
نماینده مردم قاینات وزیرکوه از مسئولین شهرستان خواست تا درشرایطی که وضعیت اقتصادی دولت خوب نیست و با همه وجود مجوز ورزشگاه استاندارد ۳هزار نفری گرفته شده است و رئیس بنیاد مستضعفان وجانبازان کشور و مجمع خیزین سلامت استان قول همکاری داده اند نهایت تلاش خود را برای کلنگ زنی این مجموعه ورزشی با حضور وزیر ورزش درشهرستان را داشته باشند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا