سیاسی

برای احداث ساختمان مهدالرضا(ع) قاین ، نیازمند مشارکت همگانی در شهرستان هستیم

فروزان معاونت فرهنگی موسسه آستان مبارک حسین بن موسی الکاظم (ع) در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن در خصوص مرکز مهدالرضا(ع)شهرستان قاین که در یک محل موقوفه قراردارد گفت: مهد الرضا (ع)شهرستان قاینات حدود ده سال است که فعالیت خودرا در یک محل موقوفی آغاز کرده است و اگر چه فضا برای آموزش ،فضای مناسبی نیست اما انجام این کار خیر وآن هم وقف قرآنی بسیار پسندیده ومورد تایید است.
وی با بیان این که مجموعه ما در تلاش است که فضای آموزشی مناسب تری را تهیه کند گفت: کمبود اعتبارات این امر را تاکنون برای ما میسر نکرده است ونیازمند مشارکت خیرین و مسئولین شهرستان هستیم ویقینا اگر خیری در احداث ساختمان مهد الرضا(ع)پیش قدم شود یقینا آستان قدس رضوی هم در تکمیل ساختمان واعتبارات آن کمک خواهد کرد .
فروزان بیان داشت: برای احداث ساختمان مهدالرضا(ع)نیازمند مشارکت همگانی خیرین ومسئولین در شهرستان قاینات هستیم وبا توجه این که در شهرستان خیرین بسیار خوبی داریم وبستر کار هم فراهم است ومسئولین هم در اجرای برنامه های فرهنگی تا کنون با کتابخانه امام رضا(ع)همگام وهمراه بوده اند.
وی افزود: اگر خیرین دراین راه پیش قدم شوندوبستر کار هرچه سریعترفراهم شود ،یقینا آستان قدس رضوی هم برای تکمیل این پروژه به سراغ آنها خواهد آمد.
معاونت فرهنگی موسسه آستان موسی الکاظم (ع) درادامه گفت: اگر چنانچه شهرداری وشورای شهر نیز امکان واگذاری زمین را داشته باشند،موضوع در هیئت مدیره موسسه آستان مبارک موسی الکاظم (ع)مطرح خواهد شد و همان طور که گفته شد با همکاری آستان قدس وخیرین ونهادهای شهرستان می توان فضای مناسبی برای کودکانی که آموزش قرآنی را فرامی گیرند داشته باشیم .
وی بیان داشت: در شهرستان های قاین ،بشرویه وطبس در خراسان جنوبی مهدالرضا(ع) داریم که زیر نظر آستان مبارک امام زاده موسی الکاظم(ع)فعالیت می کنند .
فروزان گفت: در شهرستان طبس علاوه بر پیش دبستانی ،دبستان هم داریم که حدود ۲۰۰دانش آموز درآن مشغول به فعالیت هستند .
وی در خصوص ساختمان دبستان طبس که تحت حمایت آستان مبارک امام زاده موسی الکاظم(ع)است گفت: ساختمان این مرکز در زمینی از موقوفات آستان موسی الکاظم (ع)و از محل توسعه وعمران خراسان رضوی وابسته به آستان قدس ساخته شده است .
فروزان از دیگر فعالیت های محل توسعه عمران خراسان را ساخت۱۹نمازخانه میان راهی در ۵استان کشور ذکر کرد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا