سیاسی

برای آگاه سازی مردم از خدمات دولت بیشتر به میان مردم بروید

به گزارش نسیم قائن ، فرماندار وشورای اداری شهرستان قاین صبح امروز در اولین روزازهفته دولت با امام جمعه شهر قاین دیدارکردند.
درابتدای جلسه فرماندارگزارشی از فعالیت های دولت یازدهم در شهرستان قاینات وخدمات ۳ساله انتصاب خویش در فرمانداری قاین ارائه داد.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در این دیدار با اشاره به آغاز هفته دولت گفت : ما در دعای افتتاح می خوانیم که دولت خوبی می خواهیم که هم عزت به نظام دهد و هم خدمت صادقانه داشته باشد.
وی افزود: الحمدالله از ابتدای انقلاب نظر خداوند متعال بر این نظام بوده و دست غیب الهی این انقلاب را پیش برده است.
امام جمعه قاین ادامه داد:خیلی از خاطرات گذشته را که مرور کنید و اتفاقاتی که در آن زمانها می افتاد را ببینید اگر این امداد الهی نبود قطعا نظام ما پابرجا نبود.
آیت الله اصفهانی گفت: در زمان جنگ تحمیلی نزدیک به ۴۰ دولت سلاح به عراق می فرستادند ودر حال حاضر داعش را ببینید که از چند دولت کمک می شود.
وی افزود :سلاح های دشمن و تبلیغات گسترده دشمنان نظام چه در داخل و چه در خارج جو کشور را مسموم کرده بود و گاها در بین مردم دلسردی و ناامیدی به وجود می آورد.
اما ما به امام (ره) دلگرم بودیم و نفس گرم و زبان اعجاز گونه اش همه را دلگرم و امیدوار می کردوهدایت ها و تدبیرهای ایشان برای ما و نظام اهمیت فراوانی داشت.
وی ادامه داد:مردم به خاطر دارند کشور چه وضعیتی داشت و امروزه در پیشرفت و آبادانی به جلو می رود. امام دشمن را شناخته بود و می دانست با دشمن نمی شود ساخت
.امام جمعه قاین با اشاره به حرکات تروریستی در اوایل انقلاب ودوران جنگ تحمیلی گفت: این بحث تروریسم و ضربه ای که ایران از آن خورده است مسئله کوچکی نیست. در یک روز ۷۲ تن را از به شهادت برسانند و بعد از مدتی در خانه دولت انفجار به وقوع بپیوندد و سران نظام را به شهادت برسانند.
وی افزود:امروزه الحمدالله به برکت وجود سازمان های اطلاعاتی و نظامی قوی که ایران دارد این مشکلات امنیتی به حداقل رسیده است.
آیت الله اصفهانی ادامه داد:خداوند می فرماید که نعمت ها را باید قدر دانست. الان هم باید این نعمت امنیت و نعمت نظام و دولت اسلامی را باید شکر گذار بود. شکر گذاری این است که باید قدر دان مردم باشیم. شکرگذاری این است که به این است که به حق و حقوق خود قانع باشیم و دست درازی به بیت المال نداشته باشیم.
خداوند متعال رهبری مومن و عالم و با تدبیر به ما عنایت کرده است که همانند امام کشتی انقلاب را به خوبی و درستی هدایت می کند.
وی افزود:تنفر مردم از این دست درازیها به بیت المال است. از کسانی است که از حق خود تجاوز می کنند و سرمایه را مال خود می دانند . نباید اینگونه مسائل در کلان نظام و مسئولین باشد.
وی خطاب به فرماندار قاین گفت: اگرچه گزارش بسیار جامعی را ارائه دادید وما مسئولین این موارد را میدانیم اما لازم است تذکری هم داده شود که حضور شما در جلسات ودربین مردم کمتر است وچه خوب است که شما نیز در همه جلسات چه کوچک وچه بزرگ حضور فعالی داشته باشید واین کارها را در سطح مردم بیشتر مطرح شود و در جلسات مردمی بازگو شود.
امام جمعه قاین ضمن تقدیر وتشکر از فعالیت های انجام شده گفت: این پیگیری و قاطعیت شما در اینکه باید مسئولین حتی الامکان از خود شهرستان باشند بسیار مناسب است.
وی دربخش پایانی سخنان خود اظهارداشت:دربین مردم قاین که از گذشته مورد بی مهری قرار گرفته اند استعدادهای بسیار خوبی هستند که توانایی انجام کارهای بزرگی را نیز دارند.وما انتظار داریم که در تمام استان به همه شهرستانها به یک دید نگاه شود و تفاوتی بین شهرستانها قائل نشوند و بدون تبعیض اقدام کنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا