سیاسی

بدعهدی آمریکا درسی برای مسئولین کشور/تمدیدتحریم هاخوی استکباری آمریکارا نشان داد

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین در گفتگویی باخبرنگار نسیم قائن با اشاره به نقض برجام ازسوی آمریکا اظهارداشت: شواهد فراوانی وجود دارد که ثابت مى‌کند غرب از حُسن نیت کشورمان در برجام سوءاستفاده کردو از آن در جهت اغراض نامشروع خود بهره‌بردارى مى‌کند.
وی بیان داشت:آمریکائیها وقتی این حُسن نیت را مشاهده کردند به‌جاى عمل به آنچه تعهد کرده بودند، با دورویى و تزویردرخصوص متن وروح برجام تفاوت قائل شدند.
آیت الله اصفهانی در خصوص مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا و نقض برجام گفت: مصوبه اخیر مجلس سنا روحیه و خوی استکباری کشور آمریکا را نشان داد و بار دیگر ثابت کرد که همانند گرگی در لباس میش است.
وی افزود:مقام معظم رهبری بارها در بیاناتشان بر غیر اعتماد بودن آمریکا تأکید داشتند و امروز شاهد وقوع همان اتفاقات هستیم.
خطیب جمعه قاین اظهارداشت:آمریکا از دیرباز ذاتا مستکبر بوده و بارها با اقدامات مستکبرانه خود قصد ضربه زدن به ایران را داشته است ودر قضیه تصویب برجام هم از همان ابتدا با بهانه های مختلف قصد خرابکاری داشته و از روحیه اعتقادی و دینی مسئولین ما سوء استفاده کرده و پا را فراتر گذاشته است.
آیت الله اصفهانی گفت:آمریکا و تیم مذاکره کننده با ایران یک قرارداد بین‌المللی را امضا کرده اندکه این پیمان و قرارداد مورد تأیید سازمان ملل و شورای امنیت است و این اقدام آمریکا و عهدشکنی آنها نسبت به قراردادهای بین‌المللی برای دولتمردان این کشور که مدعی پیشرفت وتمدن هستند برای همیشه به عنوان یک ننگ در تاریخ ماندگار خواهد شد و بی‌اعتمادی به این کشور در دنیا زبانزد می‌شود.
وی تصریح کرد، امروزه خوشبختانه اکثریت مسئولین دولتی بر نقض برجام با تصویب این مصوبه جدید مجلس آمریکا اذعان دارند و در واقع باید برخورد مناسب در این خصوص انجام دهند.
امام جمعه قاین افزود: رهبری در فرمایشی فرمودند که جواب ایران قاطعانه خواهد بودولذا مسئولین نظام و مجلس شورای اسلامی باید پیرو دستورات رهبری با قاطعیت بیشتر با این موضوع برخورد کنند.
وی گفت:البته هیات عالی نظارت بر برجام مسئولیت بررسی را برعهده دارد و باید نظریه نهایی خود را اعلام کندودر این راستا تمامی جوانب را بایدمدنظر داشته باشند و این رفتار آمریکا که موضوع جدیدی هم نیست و بارها در موقعیتهای مختلف بدعهدی خود را نشان داده است برای مسئولین درسی باشد که نباید به دشمن خود اعتماد کرد، آن هم کشوری مثل آمریکا که از گذشته بارها ایران از ناحیه اقداماتش ضربه خورده است.
وی گفت:ترور دانشمندان،تحریم های مختلف و خیلی کارهای دیگر ازجمله کارهایی است که مردم ایران سالیان سال است که شاهد این اقدامات دشمنان برعلیه ایران هستند.
امام جمعه قاین درپایان گفت: تذکرات رهبر معظم انقلاب دراین زمینه به‌خوبى روشن است و مسؤولان اجرایى کشور و خصوصاً هیأت نظارت بر برجام ،در احقاق حقوق ملت ایران و برخورد با نقض برجام از سوى آمریکا کوتاهى نکنند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا