سیاسی

بخشدار: آمار و ارقام روی کاغذ دردی را دوا نکرده است

به گزارش نسیم قائن ، «احمدزاده» مدیر عامل شرکت سهامی زراعی نیمبلوک روز گذشته در اولین جلسه کمیته تخصصی اشتغال و سرمایه گذاری این مطلب را عنوان کرد و گفت: برای ایجاد این طرح ها منتظر مجوز و اعتبار هستیم. بخشدار نیمبلوک هم با بیان اینکه ۳۱ درصد بخش نیمبلوک را جوانان تشکیل می دهند، گفت: این بخش ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی دارد که باید احیا شود. «گلچین» با اشاره به ثبت بیش از ۹۰ حلقه چاه، ۲۷۲ رشته قنات و ۲۰ اثر تاریخی افزود: بیش از ۷۰ اثر کشف شده در دو نقطه شهری و۳۱ نقطه روستایی وجود دارد اما از این ظرفیت ها آن طور که باید برای رونق منطقه و اشتغال استفاده نمی شود.
او با تاکید بر اینکه آمار و ارقام روی کاغذ هیچ دردی را دوا نکرده است گفت: با وجود خشکسالی و بحران آب تغییر الگوی کشت باید در شرکت های سهامی زراعی نیمبلوک و خضری دشت بیاض مدنظر قرار گیرد و برای ایجاد اشتغال تلاش بیشتری شود، این در حالی است که با وجود سابقه بالای این شرکت ها و حلقه های چاه اقدامی نشده است. «عباسی» رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات هم در این جلسه با بیان اینکه خضری دشت بیاض به دلیل استقرار در کنار جاده ترانزیتی ومسیر تردد مسافران و گردشگران از موقعیت مطلوبی برخوردار است به اقدامات برای ایجاد بزرگترین مجتمع رفاهی استان در مجاورت جاده ترانزیتی خضری دشت بیاض اشاره کرد که می تواند فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال باشد. «عباسی» عضو شورای اسلامی خضری دشت بیاض هم با انتقاد شدید به ارتقا نیافتن این شهر به شهرستان گفت: اگر مسئله ارتقای این شهر مانند شهرهای دیگر حل شود مشکل اشتغال هم برطرف می شود.
وی در ادامه بر استفاده و معرفی امامزاده کارشک به عنوان منطقه گردشگری، جذب سرمایه گذار و احداث جاده حرم به حرم از امامزاده کارشک به امامزاده کاخک اشاره و تاکید کرد.
«حسینیان» رئیس شورای اسلامی خضری دشت بیاض هم از کم کاری مسئولان برای استعلامات و روان سازی انتقاد کرد.
«زنگنه» رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاینات با بیان اینکه ۸۰درصد مشکل کارآفرینان به حوزه دریافت تسهیلات از بانک ها بر می گردد گفت: تامین سرمایه در گردش، نبود ثبات در خرید و فروش محصولات و مواد اولیه و نرخ مواد تولیدی، تامین نشدن سرمایه بنگاه ها، سهم بالای هزینه های تولید وقیمت انرژی، وجود قوانین مزاحم و دستمزد پایین از مهم ترین مشکلات در اشتغال است.
امام جمعه خضری دشت بیاض نیز گفت: این جلسات باید هر دو ماه یک بار در روستاها و شهرها برگزار شود تا در عمل هم موفق تر باشد.
حجت الاسلام والمسلمین«مدنی» با گلایه از غیبت بعضی مسئولان در این جلسه با وجود اطلاع قبلی گفت: هیچ کاری مهم تر از اشتغال مردم و جوانان نیست وباید مسئولان برای نبود حضور خود جواب قانع کننده ای داشته باشند.
او رفع بیکاری و اشتغالزایی را یک نوع جهاد دانست و گفت: باید همه دست به دست همدیگر دهیم و برای رفع مشکلات تلاش کنیم.
حجت الاسلام «میرزایی» با گلایه از روند پرپیچ وخم امور بانکی افزود: بانک ها باید برای دادن تسهیلات به جوانان کمی مراعات کنند.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا