سیاسی

با مدیریت نشسته، راه به جایی نمی بریم/ ادغام دانشگاه های استان،منتفی است

به گزارش نسیم قائن ، ملانوری در جلسه شورای اداری شهرستان قاینات، خاطرنشان کرد: مدیران باید در صحنه باشند و با حضور در جمع مردم، مسایل و مشکلات را پیگیری نمایند.
وی با اشاره به این که در بحث مسایل اجرایی استان، شاهد شتاب و جهش هستیم، تأکید کرد: شرایط موجود نیاز به ارتقاء دارد و فضای اجرایی کشور و نیازهای موجود نیز می طلبد که حرکت های جهادی تری صورت بگیرد .
به گفته وی؛ما اگر به دنبال تحول هستیم، کارها باید برنامه محور پیش رود، ریسک پذیری مدیران بیشتر شود، مدیریت بومی و محلی در دستور کار قرار گیرد و کارهای خلاقانه انجام شوند.
استاندار گفت: ما باید چارچوب ها را بشکنیم و با خلاقیت و انرژی هر چه بیشتر به دنبال خلق منابع جدید باشیم.
ملانوری با تأکید بر این که شأنیت و جایگاه هر کسی در هر حوزه ای که فعالیت می کند باید حفظ شود، گفت: این موضوع، منافاتی با حرکت های جهادی و در صحنه بودن ندارد لذا مدیران باید با چانه زنی به دنبال جذب اعتبارات از منابع مختلف باشند.
وی افزود: مدیران باید باانگیزه بوده ، خلاقیت داشته باشند و برای استفاده از منابع استان برنامه ریزی نمایند.
استاندار به پیگیری های صورت گرفته طی چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: برای خسارت سیل سال ۹۹ مصوبه دولت را گرفتیم اما برای تحقق ۱۰۰ درصدی آن به طور ویژه نشستی با دکتر نوبخت داشتیم و موافقت تخصیص این اعتبار را گرفتیم.
ملانوری ادامه داد: در حوزه راه ها هم به دنبال دریافت فاینانس، تهاتر ، ماده ۵۶ و … بودیم که نتایج خوبی برای استان به همراه داشت.
وی با تأکید بر این که مدیریت جایی است که منابع جدید خلق شود، گفت: این که ما به این نتیجه رسیدیم که ستاد توسعه خاوران شکل بگیرد در همین راستا بود.
به گفته وی؛ طی همین مدت کوتاه در قالب تفاهم نامه های ستاد توسعه خاوران، بیش از ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان شروع شده و تا الان نیز واحدهای تولیدی استان در قالب مسئولیت اجتماعی، قریب به ۵۰ میلیارد تومان به حوزه های بهداشت، آموزش، ورزش و … کمک کرده اند.
استاندار متذکر شد: بارها عنوان کرده ایم که مدیران اگر بتوانند همه استعداد خود را خرج بیدار کردن ظرفیت های استان کنند، کافی است.
ملانوری ادامه داد: هر کار خلاقانه ای ممکن است در ابتدا با مخالفت هایی همراه باشد و سنگ اندازی هایی در مسیر انجام آن صورت بگیرد اما چون با اعتقاد انجام می شود، رضایت خداوند را به همراه خواهد داشت و مردم نیز قدرشناس هستند.
وی در ادامه از دیدار خود با معاون رئیس جمهور گفت و تصریح نمود: با عنایت به این که برخی بخشداری های تازه تأسیس استان با مشکل کمبود نیرو و نبود پست سازمانی مواجهند، رایزنی های روز گذشته ما به این جا رسید که نسبت به رفع این موضوع هر چه سریعتر اقدام گردد.
به گفته وی؛ با موافقت رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر نیرو را بکار می گیریم تا در بخش ها مستقر شوند و به مردم خدمات بدهند.
استاندار در ادامه به موضوع برنامه های استان برای استفاده بهتر از زحمات کشاورزان و دامداران گفت و متذکر شد: ما به دنبال ایجاد راهکارهایی برای ایجاد ارزش افزوده در تولیدات و محصولات کشاورزی و دامی هستیم.
ملانوری افزود: یکی از این راهکارها، ایجاد کشتارگاه های کوچک مقیاس و ایجاد واحدهای فرآوری و بسته بندی است که درصورت تحقق می تواند بخش عمده ای از مشکلات دامداران و کشاورزان را برطرف نماید.
وی خاطرنشان کرد: امروز و در جریان حضور در جمع عشایر قیصار مقرر شد یکی از این واحد ها در این منطقه عشایری احداث شود و عشایر با دریافت تسهیلات ۴ درصد سهامدار این واحدهای تولیدی شوند.
به گفته وی؛ با مذاکراتی که با برخی فروشگاه های زنجیره ای صورت گرفته، این واحدها در بحث فروش تولیدات خود نیز مشکلی نخواهند داشت.
استاندار خراسان جنوبی در ادامه با بیان این که ادغام دانشگاه های بزرگمهر قاین و صنعتی بیرجند با دانشگاه بیرجند، منتفی است،خاطرنشان کرد: موضوع ادغام دانشگاه های استان از مدتی قبل مطرح شد و از همان موقع، بحث لغو این بخشنامه، به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: بعد از مکاتبات و پیگیری های فراوانی که در مرکز صورت گرفت، در نشستی که با نمایندگان وزارت علوم در سفر به استان داشتیم، این موضوع به طور کامل تبیین شد.
به گفته وی؛ بر اساس آخرین تصمیمات ، موضوع ادغام دانشگاه صنعتی و بزرگمهر تا سال ۱۴۰۱ از دستور کار وزارت علوم خارج شده است.
استاندار گفت: با توجه به این که ما اعلام کردیم تصمیم وزارتخانه مبنی بر ادغام دانشگاه های استان از نظر کارشناسی از استحکام لازم برخوردار نیست، لذا طی این بازه توقف کار، بررسی های کارشناسی لازم صورت خواهد گرفت.
ملانوری ادامه داد: تأکید ما بر این است که هر اقدامی که صورت می گیرد، ضمن این که باید از هویت کارشناسی لازم برخوردار باشد، باید نظر مساعد استان را نیز جلب نماید .
وی تأکید کرد: با توجه به پیشینه منطقه، وجود ذخایر معدنی و نیاز به توسعه صنایع در استان، ادغام این دانشگاه ها منطقی نبود و تبعات فراوانی به همراه داشت.
به گفته وی؛ بنا به مخالفت استان، وزارت علوم این موضوع را از دستور کار خود خارج کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا