سیاسی

با مدیران کم کار در جذب اعتبارات برخورد خواهد شد/رصد بانکها در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی

به گزارش نسیم قائن ، دکتر مشیرالحق عابدی فرماندار شهرستان قاینات صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان با تاکید بر جذب اعتبارات ادارات تا پایان تیرماه گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مالی مدیران باید نهایت تلاش خود را برای جذب اعتبارات داشته باشند وبا مدیران کم کار در این زمینه برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به پرداخت نشدن مبلغ قابل توجهی از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در شهرستان گفت:بانکها و دستگاههای متولی مکلف به پاسخگویی به دستگاههای نظارتی دراین زمینه هستند.
فرماندار قاین در ادامه به تشکیل شرکت توسعه و عمران قاینات اشاره کرد و گفت:ایجاد وراه اندازی این شرکت در جهت شکوفائی اقتصاد منطقه است و چنانچه ۷۰ درصد کارمندان ادارات دراین طرح مشارکت داشته باشند شرکت توسعه و عمران قاینات راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان این که هنر مدیر شهرستانی این است که از توان مرکز نشینان موثر در پیشرفت و آبادانی شهرستان استفاده کنند گفت: مدیران ادارات گزارش عملکرد سال گذشته خود را به فرمانداری ارائه کنند و این گزارش ها پس از راستی آزمایی در دبیرخانه بازرسی فرمانداری مبنای ارزیابی قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین در این جلسه گفت: خشکسالی های ۲۰ ساله و تورم و گرانی اخیر موجب مشکلات فزاینده ای برای قشرهای مختلف مردم شده است.
وی با اشاره به وضعیت موجود در بازار افزود: مدیران باید در شرایط کنونی برای خدمت رسانی و جلب رضایت مردم گام بردارند و همدردی و ملاطفت با توده مردم و راه اندازی کار ارباب رجوع با حسن خلق و خوش رویی سرلوحه کار آنها باشد.
وی ادامه داد: رفع مشکل مردم و شهروندان وظیفه مسئولان است و گفتن جمله « این مشکل شماست » در جواب مراجعان هیچ سازگاری با روح اسلام ندارد ، چون مشکلات جامعه مشکل همه است و باید در جهت رفع آن کمک کرد.
به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای حضرت امام خیمنی (ره) و انقلاب، دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان قائنات گوشه ای از اقدامات دستگاه قضا را که در این شهرستان در حوزه های مختلف صورت گرفته بود، ارائه نمودند.
همچنین در این جلسه، مسئولین جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست گزارش مفصلی از اهم اقدامات دستگاه اجرایی مربوطه که در طول سال گذشته انجام گرفته بود؛ ارائه نمودند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا