سیاسی

با خواص معجزه آسای آب زرشک آشنا شوید!

به گزارش نسیم قائن ، مریم نواب زاده گفت: معمولاً هر زمانی که صحبتی از آب زرشک به میان می­آید در ذهن افراد بطری­های آماده آب زرشک که بر روی برچسب آن نوشته شده آب زرشک طبیعی تداعی می­شود، وقتی با دقت به برچسب که باید نشانگر سلامت محصول باشد دقت کنیم متوجه می­شویم که محصولی که قرار است مصرف کنیم طبیعی نبوده و حتی حاوی نگهدارنده­های شیمیایی که خود آنها برای دستگاه گوارش مضر هستند.
نواب زاده اظهار کرد: وقتی صحبت از طبیعی بودن محصولی به میان می­آید باید خود دست به کار شد و آن را آماده و مصرف کرد.
وی ادامه داد: نکاتی که باید در مورد آب زرشک توجه کرد این است که ابتدا باید زرشک مخصوص آبگیری که ازخانواده زرشک قرمز”زرشک پلویی” است را انتخاب کرد، این نوع زرشک دارای مشخصاتی است مانند جسه ای نسبتاً بزرگتر از زرشک قرمز ، دارای رنگ آلبالویی تیره و حاوی هسته که معمولاً این نوع زرشک به “زرشک سیاه” معروف است.
پزشک و محقق طب اسلامی درخصوص خواص زرشک گفت: زرشک در تقویت سیستم ایمنی بدن مفید بوده و همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین ث، تصفیه کننده خون، تنظیم فشارخون، تنظیم قند خون، پایین آورنده چربی خون، پایین آورنده اوره، شستشوی کبد و کلیه، بهترین دوست کبد و پوست-روشن کننده پوست صورت، بهترین در درمان آفت دهان، مفید در درمان جوش صورت و بدن، بهبود گوارش و کوچک کننده شکم، مفید در درمان سنگ کیسه صفرا، رفع عطش(بهترین برای افرادی که بیش از اندازه به آب احساس نیاز می کنند ) و بهترین جایگزین برای قرص متفورمین است.
نواب زاده گفت: طرز تهیه و روش مصرف آب زرشک مقدار ۲۵۰ گرم زرشک سیاه را پس از تهیه و پاکسازی با آب سرد به صورت ملایم بشویید. سپس آنرا داخل ظرفی غیر فلزی با ۶ تا ۸ لیوان آب خیس کرده و پس از مدت ۲۴ ساعت مخلوط را داخل مخلوط کن ریخته هم بزنید. مخلوط بدست آمده که حاصل خرد شدن کامل زرشک سیاه است را با استفاده از پارچه صاف کرده و به بطری های شیشه­ای جهت نگهداری منتقل کنید.
وی یادآور شد: بهتر است هر روز صبح ناشتا قبل از طلوع آفتاب یک لیوان و شب موقع خواب نیز یک لیوان میل شود.
پزشک و محقق طب اسلامی با بیان اینکه آب زرشک برای افرادی که مبتلا به سرفه­های خشک هستند مضر است، اظهارکرد: مصرف زیاد آب زرشک به صورت روزانه توصیه نمی­شود.
وی با بیان اینکه زرشک در بارداری بخصوص سه ماه اول ممنوع است، خاطرنشان کرد: برای بهتر شدن اثر شربت و برای معده­های ضعیف بهتر است با عسل خورده شود.
ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا