سیاسی

با توجه به قابل پیش‌بینی بودن وقوع سیل در بلوچستان باید تمهیدات لازم اندیشیده می‌شد

به گزارش نسیم قائن ،علیم یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان استان پهناوری است، بخصوص قسمت بلوچستان که سیلاب‌های اخیر هم در این قسمت اتفاق افتاده است و به دلیل گستردگی و پراکندگی جمعیت اطلاع‌رسانی درباره آن هم کار ساده‌ای نیست.
وی افزود: ما در استان چندین سال بارندگی نداریم و بعد وقتی یک سال بارندگی اتفاق می‌افتد شاهد وقوع چنین سیلاب‌هایی هستیم که البته قابل پیش‌بینی است و پیش از وقوع به ارگان‌ها و نهادهای مربوطه درباره آن هشدار داده می‌شود، اما اشکال اینجاست که به دلیل پراکندگی جمعیت و گستردگی استان نمی‌توان این موضوع را به اطلاع همه مردم رساند.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قابل پیش‌بینی بودن وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان و مناطق سیل‌خیز باید دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و ابزار لازم از قبل در منطقه و گلوگاه‌ها و جاهای حساس مستقر شود اما متاسفانه این اتفاق نمی‌افتد و باعث می‌شود که خسارات بیشتری به مردم وارد شود.
یارمحمدی با بیان این‌که «گزارش سیلاب اخیر در استان سیستان و بلوچستان به زودی جمع‌بندی و به نمایندگان ارائه می‌شود» اظهار کرد: ما باید مردم استان‌هایی مثل سیستان و بلوچستان و هرمزگان را به شکل ویژه‌تری نگاه کنیم. اینها عموما افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و در خانه‌های قدیمی و غیرایمن سکونت دارند که وقوع چنین حوادثی برای آنها خسارات بیشتری به جا می‌گذارد.
منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا