سیاسی

با انتشارشایعات، ناخواسته عمله ترامپ نشوید/آقای رئیس جمهور با برخی اقدامات خود به مردم دهن کجی نکنید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه با دعوت مردم به رعایت تقوی الهی با اشاره به مسئله تحریم گفت:در طول تاریخ اسلام دشمن وقتی در برابر جبهه حق به لحاظ جنگی و نظامی کم می آورد متوسل به مسئله تحریم می شد.
وی با اشاره به صدر اسلام ومسئله شعب ابی طالب که برای پیامبر (ص) ویاران باوفایشان اتفاق افتاد گفت: دراین دوران شدید ترین تهدید ها وتحریم ها را بر پیامبر و یارانشان وارد کردند تا شاید پیامبر را از بیان حقایق بازدارند و صبر و استقامت نبی مکرم اسلام(ص) و یارانشان باعث شد که سر ذلت در برابر زورگویان فرود نیاوردند و گردن در مقابل اینها خم نکردند وبه برکت استقامت آنها اسلام به ما رسید.
خطیب جمعه قاین با بیان این که تاریخ برای ما معلمی سابق و ناصحی امین است گفت: امروز ما نیز گرفتار چنین قضیه ای هستیم و استکبار جهانی که یقین دارد نمی تواند با حرکات نظامی و جنگ نظامی بر علیه جمهوری اسلامی ایران وارد شود اصرار بر جنگ تمام عیار اقتصادی دارد ومردم ما که در طول ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی با صبر و سرافرازی به زندگی خود ادامه می دهند و مسائل دینی و انقلابی خود را انجام می دهند هنوز به این باور نرسیده اند که جنگ تمام عیار اقتصادی بر علیه ایران راه اندازی شده است وما در پیچ خطر ناکی قرار داریم و بسیاری از شهروندان ما اگر بدانند تهدید و خطرجدی است همان جانفشانی های اوایل انقلاب و دهه ۶۰ را نشان خواهند داد.
وی ادامه داد: ما باید از وجود پیامبر(ص) در مسئله تحریم در شعب ابی طالب درس بگیریم و آموزه های دینی را مد نظر داشته و مدارا و مواسات را در بین خودمان اجرایی کنیم.
حجت الاسلام رحمانی گفت: دشمن کشور مارا در یک وضعیت ویژه قرار داده است و باید اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته باشیم.
امام جمعه قاین دربخش دیگری از سخنان خود به موضوع علم جامع شناسی پیش گویی خود انجام اشاره کرد وگفت: این پیش گویی ها به طور مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود و به شایعات دامن می زنند.
وی افزود:بسیاری از نادانی هایی که در جامعه ما احساس می شود آن قدری که شایعه می شود واقعیت ندارد.
حجت الاسلام رحمانی به موضوع اعتصاب رانندگان و مسئله کمبود لاستیک اشاره کرد و گفت: این مسئله که به عنوان یک معضل اجتماعی مطرح می شود و برخی از افراد برای آن جلسه هم بر گزار می کنند آن قدر هم شدید نیست وگاها مشاهده می شود که برخی رانندگان به عنوان پس انداز لاستیک های زیادی را خریداری می کنند و مشکلاتی را به وجود می آورند.
وی ادامه داد: این که استکبار جهانی ما را تحریم می کند و یا این که گرفتار یک سری ناداری ها هستیم را انکار نمی کنیم اما مسئله به آن حدی هم که بیان می شود نیست و برخی از طمّاعی ها باعث به وجود آمدن این مسائل می شود ودراین چند روز مشاهده شده است که برخی رانندگان اسب ماشین را از تریلی جدا و حتی باک ها را پر بنزین می کنند و در جاهایی که خودشان می دانند به فروش می رسانند و این ها مستند موجود است دلیلی بر این مسائل است .
امام جمعه قاین گفت: ۹۸ درصد راننده ها و کامیون داران ما انسان های شریفی هستند ودو درصد آنها متاسفانه بدون این که بفهمند باعث ایجاد اختلالاتی در کشور می شوند.
وی خطاب به رانندگان گفت: نگذارید عده ای خاص نام شما زحمت کشان شریف را در ردیف افراد بد نام ثبت و ضبط کنند.
حجت الاسلام رحمانی گفت: اگر دولت ۵۰ درصد حق بیمه رانندگان را می پردازد بسیار قابل قبول است وموج اجتماعی ایجاد نمی کند ،اما این که ۲۰ درصد تعرفه بار زیاد شود باعث بدتر شدن مسئله می شود و افزایش کرایه باعث افزایش قیمت بار می شود.
وی اضافه کرد: این ظلمی بر قشر کارگر و هم چنین کارمندانی که حقوق ثابتی دارند وافزایش حقوق نداشته اند می باشد ونتیجه آن یک شکاف اقتصادی بسیار سخت بر دو قشر جامعه است.
حجت الاسلام رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد:با انتشار برخی از شایعات ناخواسته عمله ترامپ می شویم .
وی افزود: همان ترامپی که در سازمان ملل هیچ کدام از کشورهای اروپایی با او هماهنگ نبودند و حرف های اورا به مسخره گرفتند .
امام جمعه قاین ادامه داد: دراین سخنرانی روشن شد که آمریکا و ترامپ افراد همسو ندارند و تمام امید ترامپ به شهروندان ایرانی و داخل ایران است .
وی گفت: ترامپ را کشورهای همسویش هم قبول ندارند و نباید حرکات جنون آمیز این شخص دیوانه را باور کرد.
حجت الاسلام رحمانی گفت: ترامپ دشمن حکومت ونظام به تنهایی نیست بلکه او دشمن آحاد ملت ایران ودشمن دولتمردان است.
حجت الاسلام رحمانی ضمن تقدیرو تشکر ازرئیس جمهور که در سخنرانی ۱۵ دقیقه ای خود در شورای امنیت ملی با آرامش خاطر و با صلابت و متفاوت از سال های گذشته و با کمترین لرزش صدا جایگاه جمهوری اسلامی ایران را بیان کرد به برخی از اقدامات رئیس جمهور نیز در داخل کشور اشاره کرد و گفت: آقای رئیس جمهور عزت شما عزت کل ایران است و اگر لطمه ای بر شما وارد شود این لطمه بر کل مردم ایران و به خصوص به معممین کشور وارد شده است وحال گلایه ما از شما این است که چرا در برخی امور به مردم دهن کجی می کنید.
امام جمعه قاین با اشاره به به عزل رئیس بانک مرکزی خطاب به رئیس جمهور گفت:اگر ایشان شایستگی داشتند پس چرا از سمت خود کنار گذاشته شد؟؟؟در حالی که می دانید ایشان متهم است اما وی را مجددا به عنوان مشاور امور اقتصادی خود معرفی می کنید و این دهن کجی به مردم نیست؟؟
وی افزود:آقای رئیس جمهور اختلاس های بزرگی توسط افرادی که دولت مردان ایران هستند و دوتابعیتی نیز می باشند انجام و سپس فرار می کنند و هیچ اقدامی صورت نمی گیرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا