سیاسی

بانک ها مانعی برای رسیدن به وام های گره گشای تولید

احمد صاحبی رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت: اکثر واحد های تولیدی در شهرک های صنعتی کشوروبه خصوص درشهرستان قاین با مشکل نقدینگی مواجه هستندوبه دلیل عدم سرمایه در گردش به رکودرسید ه اند.
وی افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی کشور درراستای کمک به مشکلات صنعتی کشور با ارائه راه کارهایی در صدد حل مشکلات کارخانه داران تشکیل شده است.
رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت قاین گفت: در کارگروههای اقتصاد مقاومتی که دراستان وشهرستان تشکیل شده است مشکلات تک تک واحد های صنعتی بیان شده است.
وی گفت:یکی از مصوبات دولت درستاد اقتصاد مقاومتی کشور رفع برخی از موانع پیش روی سرمایه گذاران در جهت دریافت وام های مصوب شده کارگروه رفع موانع تولید بود که براساس آن بانک ها موظف شده اند برخی از موانع اخذ وام از جمله چک برگشتی،اقساط معوقه و… برداشته وبه کارخانه داران وام برابر ضوابط قانونی از محل اعتبارات بانکها پرداخت ودولت نیز قول داده است که یارانه ۴تا ۵درصدی به واحد هایی که از طریق کارگروه رفع موانع به بانکها معرفی شده اند پرداخت نماید.
وی افزود: واحد هایی که به اداره مالیات وتامین اجتماعی بدهی دارندبا تقسیط پرداخت بدهی هابه این دونهادتوسط واحد های تولیدی، منعی برای دریافت وام ها ندارد.
رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان قاین گفت: دستورالعمل جدید بانک مرکزی در رابطه با رفع موانع تولیدبه بانکها ابلاغ شده است و انتظار داریم تا بانکهایی که در اجرای طرح ها دخیل هستند، در اجرای این دستورالعمل همکاری و اهتمام کافی را داشته باشد.
وی گفت: متاسفانه برخی ازبانک های عامل، علی رغم ابلاغ دستور العمل بانک مرکزی با سرمایه گذاران همکاری نمی کنند.
صاحبی اظهارداشت: همه باید برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و بازگرداندن آنها به چرخه تولید تمام تلاش خود را انجام دهند.
وی گفت: درشهرستان قاین ۶۰کارگاه تولیدی در شهرک های صنعتی قاین جهت دریافت وام های رفع موانع تولیداطلاع رسانی شده است که از این تعداد ۴۰واحد در سایت ثبت نام کرده اند.
صاحبی افزود:تاکنون۲۴واحدبا هزینه ای بالغ بر۳۲میلیارد تومان توسط کارگروه مصوب وبه بانکها معرفی شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا