سیاسی

بالگرد آمریکایی، دو فرمانده داعش را از دیرالزور خارج کرد

به گزارش نسیم قائن ، منابع محلی امروز یکشنبه گفتند که یک بالگرد آمریکایی در منطقه «حصاصی ابو حمید» در جنوب «منجم الملح» در غرب دیرالزور دو نفر از سران داعش را از منطقه خارج کرده است.
خبرنگار «دیرالزور ۲۴» گزارش کرد که عصر شنبه (دیروز) یک فروند بالگرد آمریکا در جاده «المدحول» در مقابل روستای «الطریف» در غرب دیرالزور فرود آمده و دو نفر از فرماندهان داعش را با خانواده‌شان از منطقه خارج کرده‌ است.
طبق این خبر، این دو، از فرماندهان خارجی داعش و دارای ملیت اروپایی بودند که در روستای الشمیطیه در ریف غربی دیرالزور اقامت داشته‌اند.
این عملیات هلی‌برن ائتلاف آمریکا، با گلوله‌باران توپخانه بر روی «جزره البوحمید» همراه بود که دقیقا اطراف منطقه را به همراه «الخشه» در جنوب روستای «المسره» هدف گرفت.
دیرالزور-۲۴ نوشت که این اولین بار نیست که آمریکا در منطقه هلی‌برن می‌کند. این اقدام در آستانه آغاز عملیاتی است که قرار است آمریکا با نیروهای کُرد در چند ماه آینده علیه دیرالزور آغاز کند. از سویی دیگر نیروهای ارتش سوریه از سه محور در حال نزدیک شدن به دیرالزور هستند و هر لحظه فشار بر داعش در شرق سوریه سخت‌تر می‌شود.
امروز همچنین «رادیو شام اف.ام» نیز این خبر را تأیید کرد.
به نوشته صفحه فیسبوک «رادیو شام اف.ام»، «منابع محلی» در شرق سوریه می‌گویند روز گذشته سه فروند بالگرد ائتلاف آمریکا در منطقه «منجم الملح» در نزدیکی «روستای البویطه» در ریف غربی دیرالزور مشاهده شده است. برخی منابع محلی می‌گویند آمریکا تلاش کرده برخی عناصر داعش را از منطقه خارج کند و برای همین سه بالگرد به منطقه اعزام کرده است.
جز بخش‌هایی از شهر دیرالزور که تحت کنترل ارتش سوریه و مقاومت است، سایر نقاط دیرالزور و استان دیرالزور تحت اشغال داعش است.
انتهای پیام/
منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا