سیاسی

بازیگر سینما و تلویزیون، ده میلیارد دارایی اش را وقف کرد/ نشان قزوین برای وی

به گزارش نسیم قائن ،مهران رجبی بازیگر توانمند سینما و تلویزیون یک قطعه زمین با ارزش را وقف کرد.
همایش استانی یاوران وقف بعد از ظهر امروز در امامزاده شاهزاده حسین(ع) شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد.
در بخشی از این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی سخنانی اظهار داشت: یکی از تعالیم دین مبین اسلام، حمایت از نیازمندان و کمک به مستمندان است.
وی افزود: سخاوت از جمله ویژگی‌های یک انسان متعالی و کمال‌یافته است و انسان‌هایی که به این درجه از رشد معنوی و فکری می‌رسند، همواره به دنبال کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان هستند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: انسانی که به تکامل فکری و روحی نرسیده، تصور می‌کند که دنیا فانی نیست و تمام مال و اموالی که دارد، تنها متعلق به او است و تا ابد می‌تواند از آن استفاده کند.
شرفخانی گفت: این در حالی است که هیچ کس نمی‌تواند ذره‌ای از مال دنیا را با خود و پس از مرگ به آن دنیا ببرد و این تفکر غلط بزرگ‌ترین بدبختی بشریت است.
وی بیان داشت: دین مبین اسلام برای حمایت از مستمندان و دستگیری‌ از نیازمندان راهکارهای مختلفی را بیان کرده که یکی از ارزشمندترین آنها، فرهنگ وقف است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: انسان‌ها می‌توانند بخشی از دارای خود را با نیتی مشخص وقف کرده و پس از آنها و تا زمانی که این مال وجود دارد، از برکات آن بهره‌مند شوند.
شرفخانی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده از سوی اوقاف کشور در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: طی یک طرح معنوی و ارزشی، برنامه اعزام افراد بی‌بضاعت به مشهد مقدس و زیارت بارگاه متبرک امام رضا(ع) در دستور کار قرار گرفت.
وی اظهار داشت: این برنامه مختص افرادی است که تاکنون به دلیل مشکلات مالی توانایی زیارت مشهد مقدس را نداشته‌اند و تا امروز بیش از یک هزار و ۱۵۰ نفر در قالب این برنامه به مشهد مقدس اعزام شدند.
لازم به توضیح است، در بخشی از این همایش مهران رجبی بازیگر توانمند سینما و تلویزیون و از جمله هنرمندان طنزپرداز و محبوب کشورمان یک اقدام ارزشی و معنوی زیبا از خود به نمایش گذاشت.
رجبی قطعه زمینی به ارزش بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال را وقف کرد.
رجبی با اشاره به عمل خداپسندانه خود گفت: این زمین به من از پدر و مادر به ارث رسیده و با وقف، آن مالی که آنها برای من گذاشته بودم را صرف اموری کردم که خیر و برکتش برای والدینم باشد./ فارس
منبع : جام نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا