سیاسی

بازگشایی بلوار فرخ آباد در اولویت برنامه های شهرداری قاین/بدهی ۱۲ میلیاردتومانی شهرداری

به گزارش نسیم قائن ، ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در اجماع مسائل مدیریتی به عنوان پایه و اساس یک حرکت پیش رو و در سایه حس تعلق شهروندی از جمله مهمترین برنامه های شهرداری قاین در دوره جدید است.
سید محمد ایوب نژاد شهردار قاین در اولین گفتگوی مطبوعاتی و ارائه گزارش کاری به خبرنگاران شهرستان با بیان این مطلب گفت به پشتوانه شهروندان و اعتماد شورای شهر مسئولیت شهرداری قاین را که قدمت ۷۰ ساله و امکانات و برخورداری های ویژه ای دارد را پذیرفته است و با حمایت این عزیزان در جهت ارتقاء کیفیت زندگی در شهرستان تلاش می کند .
وی بودجه سال ۹۸ شهرداری را بیش از ۳۲ میلیارد تومان اعلام و می افزاید در برنامه بودجه جاری ۳۲ درصد بودجه در هزینه های جاری و ۶۸ درصد در برنامه های عمرانی هزینه خواهد شد که چشم انداز مطلوبی است .
شهردار قاین بازگشایی ۳۵ متری فرخ آباد به طول ۲ کیلومتر، احداث میدان نیروگاه، احداث جاده سلامت از سرفصل های گردشگری در منطقه نمونه گردشگری، احداث پارک اصناف،ادامه آسفالت معابرابومنصوروشهید صدوقی، تکمیل و افتتاح پمپ بنزین، احداث میدان در خروجی ترمینال، بازسازی پیاده رو بلوار سیمان، خیابان مصلی و خیابان امام(ره) و دو طرح مهم مطالعاتی در حوزه پسماند و راهبردی شهرداری را از جمله مهمترین اولویت های شهرداری عنوان کرد و افزود: این برنامه ها با همراهی شهروندان و در کنار ۸۰ پروژه عمرانی و خدماتی دیگر شهرداری بزودی اجرایی می شود .
ایوب نژاد همچنین در ارائه گزارش عملکردی چهار ماهه خود آسفالت میادین ۹ واحد آموزشی با ۷۶۵۰ متر مربع در سطح شهر قاین، بهره برداری از خانه محله که خدمات آموزشی و فرهنگی به شهروندان ارائه می کند، ترمیم آسفالت معابر در سطح ۷۳ هزار متر مربع بویژه در مناطق محروم و مغفول مانده از گذشته، انتقال آب های سطحی، تجمیع کدپستی، ارتقای سیستم شهرسازی، بازنگری در طرح جامع، بهبود ترافیک شهری، پیگیری ۱۱۵ پرونده توافق در ۱۶ جلسه کاری و ایجاد تعامل سازنده با دستگاه های اجرایی را از جمله اقدامات صورت گرفته اعلام کرد .
شهردار قاین در ادامه گفتگوی خود به ۱۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدهی شهرداری اشاره نمود و اظهار داشت:مسئولیت شهرداری را با بدهی ۱۲ میلیاردی تحویل گرفتم ،که البته بخشی از آن مربوط به بدهی های تامین اجتماعی است و پیگیری های زیادی هم تا کنون داشته ام که امیدوارم بخشی از این بدهی نیز کسر شود.
وی ادامه داد:برای ارائه خدمات مطلوب شهری نیاز به همراهی ادارات و شهروندان در پرداخت بموقع عوارض نوسازی می باشد در حالی که در سال ۹۷ کمتر از ۱۷ درصد از شهروندان و ادارات نسبت به تسویه عوارض نوسازی خود اقدام کرده اند و از مجموع ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان عوارض سال ۹۷ فقط ۴۹۶ میلیون تومان وصول شده است و ۲۶ دستگاه اجرایی شهرستان ۴۲ میلیارد تومان به شهرداری بدهکار می باشند و این در حالی است که شهرداری به عنوان یک نهاد تسهیل گر برابر قانون به ۳۲۰ وظیفه مکلف می باشد .
ایوب نژاد همچنین فقدان دیدگاه جامع نگر شهری و عدم وجود چشم انداز، انجام سلیقه ای برخی کارها و عدم پرداختن به آسیب های اجتماعی در شهر قاین را از مهمترین مشکلات فرا روی مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: با درک و تعامل متقابل و بهره گیری از پتانسیل عظیم امکانات و برخورداری های شهرستان می توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد .
در بخش پایانی گفتگو نیز بهبود روشنایی، اصلاح فضای و تراکم اشجار و بهسازی باغ ها و پارک های شهر قاین با توجه به وجود و گسترش برخی ناهنجاری ها و خلأهای فرهنگی و نظارتی و نیز مشکلاتی که برای حضور همراه با آسایش و آرامش خانواده ها و شهروندان ایجاد شده است مورد تأکید قرار گرفت و شهردار قاین از عدم پرداختن به بهسازی و بهبود وضعیت رفاهی و جاذبه پارک های شهر در گذشته انتقاد کرد .
ایوب نژاد همچنین ارائه گزارش عملکردی و شفاف سازی در درآمد و هزینه شهرداری برابر بند ۱۰ ماده ۷۱قانون را مورد تأکید قرار داد و گفت هر شش ماه یکبار گزارش کاری به شهروندان ارائه خواهد شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا