سیاسی

بازسازی ۶۵ خانه در طرح جهادهمبستگی ملی سهم شهرستان قاینات

به گزارش نسیم قائن ، رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح ملی جهاد همبستگی اظهار کرد: در این طرح هر مسجد پایگاهی برای ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده در سیل است و می‌توان از توان و ظرفیت مردم و خیران برای ساخت مناطق سیل‌زده بهره برد.
وی افزود: خراسان‌جنوبی به عنوان استان معین برای ساخت و بازسازی منازل استان گلستان انتخاب شده است و سهم استان ما بازسازی و ساخت ۴۵۰ منزل مسکونی دراستان گلستان است.
هزاری ادامه داد: سهم شهرستان قاینات دراین طرح بازسازی ومرمت ۶۵ منزل است .
وی افزود: مساجد برای اجرای این طرح شناسایی شده اند و کمک های نقدی و غیر نقدی نیز توسط هیئت امنای مساجد و پایگاههای بسیج جمع اوری خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات درادامه گفت:این طرح فرصتی برای همبستگی اقشار مختلف جامعه است و ما این همبستگی را در سیل استان های مختلف در اوایل سال دیدیم .
هزاری با اشاره به جمع اوری کمک های مردمی توسط پایگاههای بسیج شهرستان قاینات گفت: ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاینات بیشترین کمک های جمع آوری شده را در سطح استان داشته است .
وی افزود: بیش از ۱میلیارد ریال کمک های نقدی جمع اوری شده است و همچنین ۳ دستگاه کامیون کمک های غیر نقدی به ارزش ۴۰ میلیون تومان به استانهای خوزستان و گلستان ارسال شده است.
هزاری این میزان کمک را به جز کمک های سایر نهادهای مردمی شهرستان ذکر کرد و گفت:۳گروه از طلاب شهرستان قاینات نیز به مناطق سیل زده اعزام شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا