سیاسی

بازسازی واقعه غدیر خم در آرین شهر/ برگزاری همایش بزرگ ولایت وبصیرت در قاینات

به گزارش نسیم قائن ، جلسه برنامه ریزی دهه امامت و ولایت در محل دفتر امام جمعه قاین برگزار شد.
دراین جلسه حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین با تاکید بر برگزاری جشن های مردمی ودر خور شان ائمه (ع) اظهارکرد: دربرپایی جشن ها اعتقادات و دین مردم نباید خدشه دار شود.
وی بر همکاری ادارات ونهادها با مسئول برگزاری ستاد دهه امامت و برنامه ریزی شهرستان تاکید کرد و گفت: برنامه های دهه امامت و ولایت به گونه ای برنامه ریزی و انجام شود که اثرات و نتایج آن دیده شود.
کریمی فرماندار قاین دراین جلسه با بیان این که ایام قربان تا غدیر و دهه ولایت و امامت باید به خوبی برای مردم تبیین شود گفت: همه ما شیعیان تکلیف داریم که نسبت به شناخت این واقعه بزرگ غدیر اقدامات مفید وموثری داشته باشیم ودراجرای برنامه ها نسل جوان بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
وی افزود: برنامه ها بارویکردتوجه بیشتر به نسل جوان در ارائه مفاهیم این امر مهم برنامه ریزی و همه ادارات و نهادها همکاری لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام زحمتکار مسئول ستاد وهه امامت و ولایت شهرستان قاینات در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از کلیه ادارات و نهادهایی برنامه های پیشنهادی این ایام را اعلام کرد و گفت: در اجرای برنامه فلسفه غدیر و تبیین امامت و ولایت و اشاعه فرهنگ علوی در بین مردم وبه خصوص برای جوانان تشریع شود.
وی ضمن تاکید بر فضاسازی مناسب سطح شهر ،برگزاری همایش بصیرت و ولایت،شب شعر ولایت،سرکشی از خانواده های شهدای سادات،اطعام نیازمندان،تجمع بزرگ علوی در امام زاده زید قاین،برگزاری نمایشگاه کتاب با تخفیف ۴۰ تا ۵۰درصد،تبیین و تفسیر آیات ولایت در مساجد در ایام دهه کرامت،غبار روبی اماکن متبرکه،برپایی جشن غدیر دربوستان امام علی(ع) و مسجد غدیر،نشست های تخصصی غدیر شناسی حوزه ها و دانشگاهها و نشست های تخصصی خواهران،تجلیل از سادات شاغل ادارات،تجلیل از خانواده های شهدای سادات،برگزاری همایش بزرگ پیاده روی و.. را از جمله برنامه های پیشنهادی ایام دهه کرامت برشمرد و خواستار همکاری همه نهادها و عموم مردم در بهرچه بهتر برگزار شدن این مراسمات شد.
سرهنگ هزاری فرمانده سپاه قاین با بیان این که غدیر باید مردمی شود و ستادهای مردمی دهه ولایت و امامت در مساجد و پایگاههای بسیج نیز تشکیل شود گفت: هراداراه نیز می تواند یک برنامه محوری در این ایام داشته باشد.
وی از بازسازی واقعه غدیر در آرین شهر خبر داد و گفت: این برنامه به صورت شهرستانی در آرین شهر برگزار می شود و از عموم مردم ومسئولین دعوت می شود تا روز غدیر دراین مراسم حضور فعالی داشته باشند.
حجت الاسلام خداشناس رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قاینات از برگزاری طرح ابراهیمیان ویژه شهدایی که تاریخ شهادت و یا تولد آنها از قربان تاغدیر است خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است که از خانواده های شهدای سادات نیز دراین ایام سرکشی و قدر دانی شود.
دراین جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا