سیاسی

بازدید فرماندار قاین ازواحد های تولیدی فعال در شهرک صنعتی + تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، روز گذشته مشیرالحق عابدی فرماندار قاین به همراه جمعی از معاونین و مسئولین شهرستان از کارخانه آرد والسی،نورد فولاد قاین و نوین لوله بازدید کرد.
همچنین در این بازدید فرماندار سری به کارخانه در حال بهره برداری نهر آب زد وپیگیر مشکلات پیش روی این سرمایه گذار از طریق استان شد.
دراین بازدید ها هریک از مسئولین کارخانه های مذکور به بیان برخی از مشکلات پیش رو پرداختند .
سخت گیری های بانکها در پرداخت اعتبارات درخواستی،مشکلات کارخانه داران با امور مالیاتی و هم چنین تامین اجتماعی و دستگاههای خدمات رسان از جمله اداره برق و گاز از سوی کارخانه داران مطرح شد.
هرچند کارخانه داران برخی از مشکلات از جمله تامین اجتماعی و مالیات را کشوری دانستند اما خواستار پیگیری هایی بودند تا مرّ قانون در خراسان جنوبی و به خصوص در قاینات اجرا نشود و با فشار به مسئولین شهرستانی موجب عدم همکاری دستگاههای خدمات رسان با کارخانه داران نشوند.
از جمله مواردی که توسط کارخانه داران مطرح شد این بود که به علت سخت گیری های زیاد در استان و به خصوص در شهرستانها،سرمایه گذاری در استان نمی توان جذب کرد.
یکی از سرمایه گذاران با بیان این که از ابتدا با پول شخصی خود برای این کارخانه وارد شدم گفت: باید از سرمایه گذاران حمایت بیشتری صورت گیرد و حال که به سرمایه ای برای بهبود کار نیازمندیم این همه سخت گیری با کارخانه هایی که علنا می بینند کارخانه دایر است و با سختی کار می کند نداشته باشند.
عابدی پس از بازدید از روند هریک از کارخانه های مذکور به بیان مطالبی پرداخت.
وی از تاسیس شرکت توسعه عمران قاینات با همکاری کلیه کارمندان شهرستان خبر داد و گفت: دراین راستا از توان زبده ترین نیروها برای توسعه شهرستان استفاده خواهد شد .
فرماندار قاینات با درخواست از متولیان و سرمایه گذاران کارخانه های قاین در خصوص ارسال مجدد مشکلات به اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان گفت: پس از بررسی موضوعات و ابلاغ حل مشکلات به دستگاه مربوطه وعدم پاسخگویی در موقع مقرر خود را مکلف می دانم که موضوع به مسئولین استانی منعکس شود.
عابدی در پایان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سعی خواهد شد تا از کلیه کارخانه های شهرک صنعتی بر اساس اولویت ،کارخانه های فعال،نیمه فعال و تعطیل سرکشی و مشکلات هرکارخانه به صورت جداگانه بررسی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا