سیاسی

بارندگی در قاین و آرین‌شهر به ۲۳ میلی‌متر رسید/ پیش‌بینی بارش برف

به گزارش نسیم قائن ، جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: طی امروز و فردا بارندگی‌ها همچنان در استان ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه بارش برف برخی ارتفاعات باقران و فردوس را سفید پوش کرد، افزود: میزان بارندگی برف در کریمو سرایان به ۱۰ سانتی‌متر و در آرین شهر به ۴ سانتی‌متر رسیده است.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: طی امروز تا فردا با توجه به کاهش قابل ملاحظه دمای هوا نوع بارش‌ها به صورت برف پیش‌بینی شده است.
نخعی بیان کرد: بارش برف برای قائن، خضری، زیرکوه، زهان، درمیان، گزیک، سرایان، فردوس، بیرجند، خوسف، سربیشه و شوسف قابل پیش‌بینی است.
وی با بیان اینکه ناپایداری‌های جوی در استان تا صبح چهارشنبه ادامه دارد، متذکر شد: انتظار می‌رود شدت بارش‌ها در مناطق قاین، زیرکوه، سرایان، فردوس و بیرجند بیشتر باشد و در مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان نیز پدیده تشکیل مه نیز قابل پیش‌بینی است.
کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیشترین میزان بارندگی مربوط به قاین و آرین‌شهر با ۲۳ میلیمتر ثبت شده است، عنوان کرد: میزان بارندگی‌ها در بیرجند ۲۰ میلیمتر، فردوس و زهان ۱۳ میلیمتر، سرایان و مود ۱۶ میلیمتر، حاجی آباد زیرکوه ۲۱ میلیمتر، درمیان ۱۱ میلیمتر، خضری و سه قلعه ۱۹ میلیمتر، سربیشه ۲ میلیمتر و دیهوک ۷ میلیمتر بوده است.
نخعی خاطر نشان کرد: لازم به ذکر است که در دیگر مناطق استان نیز بارندگی داشته‌ایم.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا