سیاسی

بارش پراکنده و وزش باد در غرب و جنوب غرب کشور + جدول

به گزارش نسیم قائن ، بر اساس داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی روز دوشنبه با گذر موج تراز میانی جو از جنوب غرب کشور، در بعداز ظهر برخی مناطق غرب، جنوب غرب و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز شامل قزوین، کرج، تهران، سمنان و اواخر وقت شمال شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد.
روز سه شنبه برخی مناطق غرب، جنوب غرب کشور، مرکز و شمال شرق کشور بارش پراکنده باران و وزش باد پیش بینی می شود. همچنین بعد از ظهر دوشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی و نزدیک شدن ناوه تراز میانی جو برای سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و مناطق شمالی شمال غرب کشور بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود که در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش بصورت برف خواهد بود.
روز سه شنبه با تقویت سامانه بارشی فوق، فعالیت این سامانه به کل نوار شمالی کشور گسترش یافته که در برخی مناطق همراه با وزش باد شدید موقتی خواهد بود و دریای خزر مواج است. شدت بارش روز سه شنبه در استان های گیلان، غرب مازندران، اردبیل و کهگیلویه وبویراحمد پیش بینی می شود.
روز چهار شنبه بارشهای پراکنده در شرق سواحل شمالی و شمال شرق کشور ادامه داشته ودر بعدازظهر سامانه بارشی از شمال شرق خارج می شود. لازم به ذکر است که روز سه شنبه کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر، شمال غرب و چهار شنبه درشمال شرق کشور رخ خواهد داد.
جدول آب و هوای استان های کشور
آب و هوای مناطق مختلف کشور در یک نگاه

انتهای پیام/
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا