سیاسی

باج افزار ها!!

به گزارش نسیم قائن ، مجرمان اینترنتی با ارسال ایمیل های حاوی باج افزار که با عناوین مختلف ارسال می کنند و متن ایمیل و عنوان آن را به گونه ای انتخاب که کاربر را تحریک به باز کردن ایمیل کنند.
این ایمیل ها حاوی باج افزار مخرب است و برای رمز گذاری و قفل کردن تمامی فایل های یک ماشین مجازی یا سرور یا کامپیوتر طراحی شده است وتا زمانی که هزینه ای نپردازید فایلهای قفل شده را باز نمی کند.
از این رو به شهروندان توصیه می شود:
*به محض اینکه ایمیلی از سازمان خاصی دریافت کردید، بدون باز کردن ایمیل، به سایت سازمان مراجعه کنید؛چرا که سازمان ها اغلب اطلاعات و اخبار مهم که مربوط به افراد است را بر روی قسمت اطلاعیه های سایت خود قرار می دهند و به هیچ وجه فایل های ضمیمه این ایمیل های ناشناس را باز نکنید.
*راه دیگر با روابط عمومی سازمان مربوطه تماس بگیرید و در مورد ایمیل های ارسالی سوال کنید تا مطلع شوید.
*هیچ گاه به ایمیل های ناشناس پاسخ ندهید یا ایمیل هایی را که در قسمت spam ایمیلتان قرار دارد را باز نکنید.
*تنها از وب سایت های امن یا وب سایت هایی که می شناسید استفاده کنید.
*قبل از آنلاین شدن، از وجود آنتی ویروس و دیوار آتش مؤثر و به روز روی کامپیوتر خود مطمئن شوید.
*به طور منظم از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
*اگر به هر دلیلی کامپیوتر شما آلوده به باج افزار شد،مشکل خود را با دادسرای جرایم رایانه ای مطرح کنید تا بتوانند به شما کمک کنند و به هیچ وجه هزینه ای به مجرمان پرداخت نکنید.
در نهایت پلیس فتا از هموطنان درخواست می کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.irبخش تماس با ما گزارش نمایند و هشدار های پلیس را جدی بگیرید.
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا