سیاسی

ایران پیروز جنگ ما با رژیم صهیونیستی است/همچنان از ایران تسلیحات و کمک آموزشی دریافت می‌کنیم

به گزارش نسیم قائن در نوار غزه، ایران یکی از قدرتهای مهم منطقه است بنابراین نقش ایران و حمایت از فلسطینی‌ها و مسأله فلسطین از لحاظ ثقل سیاسی با تمام کشورهای منطقه برابری می‌کند، حتی می‌توان گفت که ایران از نظر تکنولوژی و توان نظامی و قدرت صنعتی از سایر کشورهای عربی منطقه گام را فراتر گذاشته است.
حمایت ایران از مسأله فلسطین و مقاومت
از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ میلادی موضع سیاسی ایران و دیدگاه استراتژیک ایران نسبت به رژیم صهیونیستی دگرگون شد و اولین اقدامات جمهوری اسلامی ایران قطع رابطه با اسرائیل و بستن سفارت اسرائیل در تهران بود و حتی پیش از اعلان دولت فلسطین، ایران اجازه داد که فلسطین در تهران سفارتخانه داشته باشد.
ایران همچنین در سیاست خارجی‌اش موضع‌گیری‌های محکم و ثابتی در حمایت از مسأله فلسطین داشته است و هیچ‌گاه از خشم و سرکشی رژیم غاصب صهیونیستی هراسی به خود راه نداده است، تا جایی که امام خمینی(ره) فرمود: اسرائیل یک غده سرطانی است که باید از بین برود، و پس از پیروزی انقلاب اسلامی شعار این بود: امروز ایران، فردا فلسطین.
«حماد الرقب» سخنگوی حرکت حماس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نوار غزه چنین می‌گوید: نقش ایران در حمایت از مقاومت فلسطین و گروه‌های مقاومت به‌ویژه «گردان‌های قسام» به هیچ عنوان قابل انکار نیست. ایران نقش محوری دارد که امیدواریم تمام کشورهای عربی منطقه در این رابطه ایران را سرمشق خود قرار دهند چرا که ما در فلسطین تنها از طرف خودمان با دشمن نمی‌جنگیم بلکه به‌نیابت از تمام امت اسلامی با دشمن مبارزه می‌کنیم.
حماد الرقب در ادامه این گفت‌وگو تأکید کرد: از دولت و ملت ایران به‌خاطر حمایت از مسأله فلسطین تشکر و قدردانی می‌کنیم.
هیچ کس در فلسطین در مورد کمک‌های ایران به مقاومت اسلامی و به بالابردن توان نظامی و به‌ویژه توان موشکی مقاومت تردیدی ندارد. پس از جنگ موسوم به جنگ «سنگریزه‌های سجیل»، موشک‌های مقاومت به‌عنوان تهدیدی جدی برای امنیت و استقرار رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. مقاومت اسلامی توان ایستادگی نظامی خود در مقابل رژیم صهیونیستی را مدیون حمایت ایران می‌داند و همچنین در مقابله با جنگ‌افزارهای این رژیم و ضربه‌هایی که مقاومت به عمق اسرائیل زد.
«هشام سالم» دبیرکل جنبش «الصابرین» نیز به خبرنگار تسنیم در این باره می‌گوید: جمهوری اسلامی ایران در مورد مسأله فلسطین موضع‌گیری‌های خوبی داشته است. در جنگی که ما با رژیم اشغالگر داشتیم، پیروزی از آنِ ایران بود و این ایران بود که این پیروزی را با حمایت از مقاومت کسب نمود و این حق قانونی ملت فلسطین است.
سالم همچنین افزود: ایران در همه زمینه‌ها به ما کمک کرد هم کمک‌های تسلیحاتی و هم در زمینه آموزش گروه‌ها و فرماندهان مقاومت به ما کمک‌های شایانی نمود تا فلسطین بتواند در مقابل اشغالگران بی‌رحم مقاومت کند. هنوز هم ایران در همه زمینه‌ها از ملت فلسطین حمایت می‌کند.
وی در ادامه افزود: نقاط مشترک ما با ایران بسی بیشتر از نقاط اختلاف است. ما همیشه در برنامه‌ریزی‌های استراتژیک خود ایران را به‌عنوان کشوری می‌دانیم که نقاط مشترک ما بسی بیشتر از اختلافات سیاسی است که محدوده آن هر از چندگاهی کم و زیاد می‌شود. روابط گذشته ما با جمهوری اسلامی ایران ثابت نموده است که موضع‌گیری استراتژی ایران ثابت و تغییرناپذیر است.
انتهای پیام/.*
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا