سیاسی

ایران دیگر بازار مصرف کالاهای خارجی نمی‌شود

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از جام نیوز، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص سفر وزرای کشورهای اروپایی مانند ایتالیا به ایران اظهار کرد: در جریان تحریمها همان‌گونه که ایران با تنگناهایی مواجه شد کشورهای اروپاییی و غربی نیز با زیانهای روبرو شدند چون از منابع ایران محروم شدند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: یکی از تبعات منفی تحریم نفتی ایران این بوده است که اروپاییها را از نظر امنیت انرژی تحت سلطه سایر عرضه کنندگان قرار داده و هم‌اکنون آن‌ها در تلاش برای عادی‌سازی روابط با ایران است.
این نماینده مجلس نهم، مقاومت و تلاش ایران برای برون‌رفت از محدودیتهای تحریم را یادآور شد و گفت: با وجود تحریمها راهکارهایی برای کم اثر کردن آن در دستور کار قرار گرفت، اما در جریان تحریمها اروپاییها بیشتر دچار مشکل شدند و نتوانستند منابع موردنیاز خود را به دست آورند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات افزود: نمی‌خواهم بگوییم ما به توسعه مناسبات با اروپاییها نیازمند نیستیم اما آن‌ها هم به اندازه ما و بلکه بیشتر نیازمند این موضوع هستند.
این نماینده مجلس نهم گفت: هر چیزی که منافع ملی ما را تأمین کند همان کار را انجام می‌دهیم.
وی بابیان این‌که تحریمها از حافظه ایرانیها پاک نمی‌شود، افزود: سختی تحریمها با محدودیت اعمال‌شده در زمینه دارو، پزشکی و غذایی تشدید شد بنابراین آن‌ها یعنی اروپاییها باید جبران ظلمی که روا داشته اند را کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا