سیاسی

اگر مسئولین توانایی حل مشکلات معیشتی مردم را ندارند سخاوتمندانه کنار بکشند

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی وبا تبریک فرارسیدن دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره کرد که فرمودند: پسرها نعمت هستند و دختران حسنه و خداوند متعال در روز قیامت از نعمت(پسران) بازخواست به عمل می آورد و به ازای حسنات(دختران)پاداش عنایت می کند.
وی در ادامه سخنان خود به مشکلات اقتصادی به وجود آمده در کشور اشاره کرد و گفت: مدیران اقتصادی ما باید برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و اگرواقعا نمی توانند مشکلات معیشتی مردم را حل کنند مردانه اعلام کنند که توان انجام آن را نداریم ومدیرانی که نالایقی را در خود احساس می کنند سخاوتمندانه کنار بکشند.
امام جمعه قاین با اشاره به اختلاس های کلان و افزایش قیمت سکه گفت: چه طور می شود که آقازاده ای ۳۸ هزار سکه بهار آزادی را به یکباره می خرد و یک نفر دیگر که دستگیر شده است ۲ تن سکه را دارد؟
وی ادامه داد: مدیران ما کجا هستند ودولتمردان ما چه می کنند؟؟
حجت الاسلام رحمانی گفت: این اتفاقات جز با زد و بند در بالا اتفاق نمی افتد و این همه سکه به یکباره به دست چند نفر نمی افتد و دعایمان این است که اگر این افراد قابل هدایت هستند ،هدایت شوند واگر قابل هدایت نیستند شرشان از سرمملکت کوتاه شود.
خطیب جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحصیل و استخدام دختران اشاره کرد و گفت: بردولت مردان جمهوری اسلامی لازم و واجب است که از مجموعه استخدامی هایی که انجام می شود فقط ۱۵ درصد را به بانوان آن هم در شغل های پزشکی،معلمی،مامایی ،پرستاری و … اختصاص دهند .
وی افزود: این مسائل که مطرح می شود نباید موجب ناراحتی بانوان شود وبانوان ما که تحصیلات عالیه دارند علم را فقط برای ارزش آن فراگیرند ودرتربیت اجتماعی و جامعه اسلامی از آن استفاده کنندو حیف است که علم را با پول معامله کنند.
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: پسران تحصیل کرده زیادی داریم که به دلیل عدم اشتغال از سن ازدواج آنان گذشته است و به دلیل بیکاری توان اداره زندگی را ندارند و حتی باعث از هم پاشیدن زندگی آنان می شود.
وی گفت: اگر گذری به آمار طلاق ها در جامعه داشته باشیم اکثر طلاق های ما به خاطر این است که بانوان می گویند دستمان در جیب خودمان است و این تفکر اشتباه است و بعد ها باعث پشیمانی آنان هم می شود.
حجت الاسلام رحمانی در پایان با تاکید بر این که بانوان ما علم را برای ارزش آن فراگیرند نه به عنوانابزاری برای میز نشینی و کار گفت: یک خانم تحصیل کرده می تواند در خانه همسر خوبی برای شوهر و مادر خوبی برای فرزندان خود باشد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا