سیاسی

اگر در مذاکرات روحیه بسیجی حاکم بود اکنون به التماس نمی افتادیم/هرجا دولت مردان کم می آورند می گویند تقصیر دولت قبل است

به گزارش نسیم قائن ، هاشم غیاثی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه بیرجند اظهار کرد: دشمن اول این ملت آمریکا است که همواره تهدیداتی را به نظام وارد کرده است.
انقلاب اسلامی توانست ۳۷ سال به عنوان کانون بیداری اسلامی مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه طول و عرض بسیج، طول و عرض کشور است، افزود:اگر امروز اعتقاد داریم که بسیج پشتوانه و عظمت نظام است به خاطر این می باشد که توانسته است رسالت خود را به خوبی دنبال کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان داشت: ساختاری که امام راحل برای بسیج به عنوان نیروی مقاومت تایید کردند و اصلاحاتی که بعد از این توسط مقام معظم رهبری شکل گرفت از بسیج یک نیروی کارآمد متناسب با میدان های نبرد به وجود آورد.
غیاثی تاکید کرد: امروز منعطف‌ترین سازمان دنیا، سازمان بسیج است که آرایش مورد نیاز نظام و انقلاب را دارد.
وی ادامه داد: در عرصه امنیتی و دفاعی حضور بسیج در دوران دفاع مقدس نفش بی‌بدیلی بود زیرا اگر بسیج نمی‌بود خروجی دفاع مقدس و امنیت مرزهای کشور به شکل امروز رقم نمی‌خورد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: در اوج سال‌های ۷۴ و ۷۵ که ناامنی و شرارت ها مرزهای خراسان بزرگ را فرا گرفته بود نقش بسیج در مشارکت به نیروهای انتظامی بسیار تاثیرگذار بوده است.
وی با بیان اینکه بسیج، محور استراتژیک نظام در امنیت دفاعی داخلی و خارجی است تصریح کرد: بسیج یک از صاحبان اصلی نظام است و باید هوشیار باشد و اجازه تفکر و انجام توطئه به وابستگان خارجی و دشمنان در هیچ زمانی را ندهد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه رهبر انقلاب همیشه نیز بر اقدامات بسیج مهر تأیید زده اند که باعث افتخار است، ادامه داد: در ملاقات هایی که با رهبر معظم انقلاب داریم ایشان عنوان می کنند که من بسیج را یکی از خواص مورد مطالعه خود در نظر می گیریم.
غیاثی با بیان اینکه امروز اشراف اطلاعاتی که در بخش‌های مختلف داریم، بی‌نظیر است، گفت: شبکه‌های اطلاعاتی بسیج از لحاظ تخصص و تجربه در بالاترین سطح قرار دارند و اشراف اطلاعاتی بسیج سایر نهادهای امنیتی و اطلاعاتی را تغذیه می‌کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲۰ هزار نفر بسیجی و همچنین فعالیت بالغ بر ۳ هزار رده مقاومت در سطح استان داریم، افزود: در همین راستا گردان‌های واکنش سریع بیت المقدس، الزهرا(س)، امام حسین(ع) و کوثر و عاشورا، فعال هستند و آمادگی کامل دارند که اگر روزی نفوذی در حوزه سرزمینی ایجاد شود واکنش نشان دهند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به مشارکت بالای مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز بسیج در عرصه‌های سازندگی، علمی و پژوهشی و محرومیت‌زدایی در سطح استان فعال است.
غیاثی با تأکید بر حمایت از طرح‌های کوچک محرومیت‌زدایی در روستاها، تصریح کرد: با توجه به اینکه ۴۳۰ روستا با تانکر آبرسانی می شوند امروز حدود ۸۰ هزار نفر که ۲۰ هزار خانوار را شامل می شود تحت پوشش آبرسانی بسیج سازندگی قرار گرفته است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه انتظارات امام و رهبر انقلاب اسلامی از بسیج بسیار زیاد است، گفت: برخی از شیطان‌صفتان بسیج را برای دفاع و روز مبارزه می‌دانند اما ۴۴ درصد فرمایشات به حوزه دفاع برمیگشت و ۵۶ درصد فرمایشات امام(ره) نسبت به بسیج حضور در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی است و امروز مطالبه بسیج فرهنگ‌سازی است.
غیاثی افزود: فرهنگ بسیجی رمز خروج از تنگناها و عرصه های نبرد در حوزه های مختلف از جمله جنگ نرم و جنگ سخت است.
وی اظهار داشت: اگر در عرصه ی دیپلماسی و مذاکرات نیز فرهنگ بسیجی حاکم بود شرایط امروز را نداشتیم زیرا بسیجی خود را تابع اوامر رهبر انقلاب می داند و اگر این فرهنگ نهادینه شود همه ی عرصه ها بیمه می شوند و انقلاب مسیر خود را به خوبی طی می کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اگر روحیه بسیجی را در مذاکرات می‌داشتیم امروز به التماس نمی افتادیم و هیچگاه سیاست خواهش در برابر آمریکا را در پیش نمی‌گرفتیم.
وی با اشاره به اینکه به زعم برخی اقداماتی که آقایان در پیش گرفتند برخی دانشمندان هسته ای ما خانه نشین شده اند، بیان کرد: در این یک سال، هسته ای خود را دادیم و تحریم ها نیز برداشته نشد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: چند روز پیش سالگرد توافق برجام را داشتیم اما اوباما سه مصوبه ضد ایرانی که شامل ممانعت از فروش هواپیما به ایران، دسترسی ایران به دلار و ممنوعیت خرید آب سنگین از ایران می شود را تصویب کرد و گفت ما جشن می گیریم
غیاثی یاد آور شد: اثرات این یک سال که با مطرح کردن واژه برد برد بود ولی هدف اصلی نفوذ بود را اکنون مشاهده می کنیم
وی با اشاره به اینکه اکنون که به دیدگاه های مقام معظم رهبری می نگریم مشاهده می کنیم که صد در صد آن سخنان محقق شده است، تأکید کرد: ایشان فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم و توافق نکردن شرف دارد بر توافقی که عزت ملت را از بین ببرد که همین اتفاق نیز اکنون افتاده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیام کرد: آقا فرمودند که در جزئیات مذاکرات دخالتی نکرده و نمی کنم که این سخن قابل توجه برخی آقایان است که وقتی کم می آورند می گویند مدیریت ها زیر نظر رهبر انقلاب است.
غیاثی ادامه داد: امام پس از ورود خود به ایران فضا را آزاد کرد که برخی ها ورود پیدا کنند و نشان دهند که بی کفایت هستند و آیندگان قضاوت کنند و امروز این بحث نیست اما اگر در تراز آن مقام معظم رهبری موضوع نرمش قهرمانانه را مطرح می کنند یعنی اینکه من موافق این نرمش نیستم اما اگر شما بر مذاکرات اصرار دارید لااقل نرمش قهرمانانه را مد نظر قرار دهید.
وی گفت: رهبر انقلاب در جایی دیگر می فرمایند که به مسئولان گفته ام به طرف مقابل اعتماد نکرده و فریب خنده هایش را نخورید که متاسفانه با همه ی این موارد شاهد بودیم دولت ما تمام تعهدات غرب را انجام داد و حالا که بعد از یک سال دستمان خالی است به التماس کردن به غرب افتاده ایم.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی یاد آور شد: اکنون دیگر نه راه پس دارند و نه راه پیش، و اگر برگردند و بپذیرند که اشتباه کرده اند برای آینده سیاسی آن جناح مورد نظر، قطعا هزینه خواهد داشت.
غیاثی افزود: پارادوکس را در سخنان آقایان مشاهده کنید که در گوشه ای رئیس جمهور می گوید که تهدیدهای جدی که از سر مملکت رفع شد به خاطر توافق برجام بود و مسئول ارشد مذاکره کننده بلافاصله می گوید اگر تهدید رفع شد به خاطر موشک های ما بود.
وی گفت: بنا بود که در برجام های دو و سه دستاوردهایی از جمله برنامه موشکی را از دست دهیم و این در حالی بود که به همه ی تعهدات خود عمل کرده بودیم و اما آمریکا کوچکترین اقدام مفیدی که صفر تا صد شرط تعهدش بوده است را عمل نکرده است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: امروز هم اگر در بعضی کشورها در مقابل آمریکا در حوزه ی جنگ های نیابتی قرار دارد به لطف تکنولوژی ها و قدرت نفوذ معنوی ایران اسلامی است که توانسته در یمن عراق سوریه اقتدار و عظمت مکتب اسلام را رقم بزند.
غیاثی تصریح کرد: اگر در این مدت ۵ الی ۶ سال گذشته دولت ها و آحاد ملت در حد خود به نسخه های مقام معظم رهبری توجه می کردند و در حوزه ی اقتصاد مقاومتی اقدام می کردیم مشکل اصلی مان اکنون حوزه ی اقتصادی نبود.
وی ادامه داد: اگر امروز افزایش بیکاری و تعطیلی کارخانه ها را شاهد هستیم، به خاطر عدم تحقق اقتصاد مقاومتی است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: اگر رئیس جمهور در اعتراض افرادی در کرمانشاه بعد از سه سال رونق اقتصادی را مطرح می کند یعنی اینکه به این امر مهم، کمتر توجه شده است.
غیاثی ابراز داشت: متاسفانه امروز ادبیات رایج آقایان زیر سوال بردن دولت قبلی است، ما هم انتقاد جدی به عملکرد آقای احمدی نژاد داریم به خصوص دو سال آخر خدمت ایشان، ولی اینکه اکنون رئیس جمهور و معاونین ایشان و دیگران مرتب اقداماتشان به زیر سوال بردن اقدامات دولت قبلی است پذیرفتنی نیست.
وی یادآور شد: ارائه به دولت قبل در شش ماهه اول دولت شاید پذیرفته شدنی باشد اما اکنون ۳ سال گذشته است و هر موردی که پیش می آید، دولت قبلی را به چالش می کشند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تأکید کرد: از پیروزی انقلاب به بعد، هیچگاه سراغ نداریم که یک دولت پس از سه سال هنوز هرجا کم می آورد می گوید تقصیر دولت قبل است.
غیاثی خاطر نشان کرد: این دولت خلاصه شده است در وزارت خارجه، و وزارت خارجه نیز خلاصه شده در برجام و برجام هم که چیزی از آن بیرون نیامد.
وی تصریح کرد: به استاندار قبلی گفتم در هرجایی که بخواهید در کمال اخلاص اقدامی برای مردم انجام دهید ما دو قدم جلوتر از شما خواهیم بود و حتما کمکتان خواهیم کرد و این را وظیفه خود می دانیم.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین اگر احساس کنیم در جایی تلاش افراطی صورت می گیرد به عنوان حافظ انقلاب اگر به تکلیف خود عمل نکنیم خیانت کرده ایم.
غیاثی گفت: برگزاری کنسرت ها نوعا همراه با ابتذال است نباید مسئولانی که خود امر به معروف نمی کنند جلوی افرادی که این فریضه را انجام می دهند را بگیرند.
وی افزود: اگر از اکنون به بعد اقداماتی خلاف عرف جامعه ایجاد شود به تکلیف خود عمل خواهیم کرد و نمی گذاریم این استان محل آزمایش متینگ ها شود.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی یادآور شد: فرمانده انتظامی فرموده اند که قانون کنسرت ها این است که از سه ماه پیش باید به ما اطلاع دهند و ازین به بعد طبق برنامه ریزی ها پیش خواهیم رفت.
غیاثی گفت: ما مخالف نشاط و شادی نیستیم اما هر چیز به اقتضای خودش لازم است و ما نیز در این زمینه تا جایی که نیاز باشد حضور خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد.
خاورستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا