سیاسی

اگرتوسعه قاینات را می خواهید،مراقب باشید مسائل جزئی شما را درگیر نکند

به گزارش نسیم قائن ، حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی شب گذشته در مراسم گرامیداشت شهدای دولت در شهرستان قاینات که بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد جامع شهر قاین برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و همه شهیدان شهرستان قاینات، اظهار داشت:ما برای اینکه بتوانیم خدمات دولت را ارزیابی کنیم و یا هر خدمتی را که هر فرد و یا هر جناحی انجام می دهد؛ بایستی گذشته و شرایط تحویلش را ابتدا ارزیابی نماییم.
وی افزود: دولت تدبیر و امید کشور را در شرایطی تحویل گرفت که ما در بیشتر حوزه ها با مسائل و مشکلاتی مواجه بودیم. مثلا دولت در وضعیتی کشور را تحویل گرفت که آمار رسمی در بحث گندم نشان می داد ۵/۴ میلیون تن تولید داشتند و باید این تولید را تا مرز ۱۲ میلیون تن که نیاز و مصرف داخلی هست؛ برسانند و مابقی را وارد نمایند. لذا دولت با اجرای سیستم های نوین آبیاری و فراهم نمودن زیرساخت های لازم در بخش کشاورزی امروزه تولید گندم را به مرز ۱۱ میلیون تن رسانده است.
وی اظهارداشت: دولت با همه مسائل و مشکلاتی مالی که مواجه بوده است ولی در بحث اجرای سیستم های آبیاری نوین و فراهم نمودن دیگر زیرساخت های لازم در بخش کشاورزی ۲۷۴۰ میلیارد تومان هزینه نموده است که در مقابل سال ۹۲، بیش از ۵۵۰ درصد رشد داشته است و همچنین در همین استان در بحث سیستم های آبیاری نوین و تجهیز و نوسازی با حضور بیش از ۷۰ شرکت با ۹ هزار نیرو و بیش از ۳۶۰۰ دستگاه ماشین آلات در حال آماده سازی و تحویل آن به کشاورزان می باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید با تدبیر، تفکر و بدون هیاهو عمل می کند و واقعیت ها را در هیاهوها گم نمی کند؛ خدمات دولت تدبیر و امید را در برخی از بخش ها بیان کرد و افزود: در بخش صنعت ۷۱۲۰ واحد صنعتی تا سال ۸۴ راه اندازی شده بود که بیش از ۷ هزار واحد به نوعی غیر فعال شدند که از این ۷ هزار واحد بیش از ۴۰۹۷ واحد آن از مرداد ۸۴ تا مرداد ۹۲ یعنی بیش از ۶۰ درصد واحد های صنعتی غیر فعال شدند. لذا دولت تدبیر و امید با اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی و جذب سرمایه های بلاتکلیف مردم و مدیریت آن در همین مدت توانست ۲۲۳۷ واحد از واحد های غیر فعال را دوباره راه اندازی نماید و امروز در خط تولید قرار گرفتند.
در بحث برجام شرایط را همه مردم می دانند که جمهوری اسلامی ایران که تا دیروز قدرت های بزرگ دنیا آن را به رسمیت نمی شناختند، یک طرف و ۶ قدرت بزرگ جهانی یک طرف بودند که تیم مذاکره کننده توانست با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری و تدابیر ریاست جمهور با این کشور ها مذاکره کنندو تحریم های ظالمانه را لغو نمایند.
حسینی با اشاره به خدمات بخش سلامت نیز بیان داشت: همه ما شاهدیم که در گذشته اگر مریضی از بیمارستان مرخص می شد و هزینه درمانش را نداشت؛ می بایست در بیمارستان بماند تا هزینه هایش پرداخت گردد ولی در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول سلامت ضمن اینکه این مسائل وجود ندارد؛ دولت بیش از ۱۱ میلیون نفر رانیز بیمه کرده که اگر دولت تدبیر و امید در هیچ حوزه ای کاری انجام نمی داد، اجرای همین طرح تحول سلامت برای عملکردش کفایت می کرد.
وی افزود:در بخش نفت نیزدر ۲۰ سال گذشته سهم ایران از منابع و فروش نفت فقط ۱۵ درصد بوده و مابقی مربوط به قطر و دیگر کشور ها بوده است. لذا در شرایط کنونی با توجه به همه مسائل و مشکلات موجود، سهم ایران از این بابت ۸۵ درصد شده است.
حسینی با اشاره به اینکه در بخش صنعت مسائل و مشکلاتی هنوز وجود دارد و بایستی بطور جدی به آن پرداخته شود؛ گفت:برخی از آقایون در کناری نشسته اند و فریادشان از همه بلندتر است و یادشان رفته است که کشور را با ۷ الی ۸ درصد رشد اقتصادی تحویل گرفتند و با ۶ درصد رشد منفی تحویل دادند و در واقع ۱۳ درصد اقتصادی کشور را تنزل دادند. لذا انصاف نیست اینگونه به مسائل برخورد کنند و قضاوت نمایند.
معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تأکیدکرد: در شرایط کنونی این کشور هیچ راهی بجز اینکه از همه سرمایه های کشور و نخبگان استفاده نماید و با یک وفاق برای رشد و توسعه کشور قدم بردارد؛ میسر نخواهد شد و هیچ جریان فکری و سلیقه سیاسی به تنهایی نمی تواند کشور را به خوبی اداره نماید. لذا تنها راهش این است که از همه سرمایه های کشور حضور داشته باشند.
معاون استاندارخاطرنشان کرد: ملت ایران این همه مسائل و مشکلات را تحمل می کنند و این همه سرمایه گذاری کردند و بهترین جوانان شان را در راه انقلاب و آرمان های امام خمینی(ره) دادند؛ مگر از مامسئولین خواهند گذشت.
وی گفت:برای اسلام، قرآن و دین اسلام، انسان عزت مدار مهم است و انسانی نزد خداوند عزیز هست که عزت مند باشد و عزت انسان، در واقع بینی و صداقت اوست.
وی در پایان خطاب به همه مردم و مسئولین شهرستان قاینات گفت: اگر توسعه شهرستان را می خواهید؛ بزرگ منش باشید و صبر داشته باشید و نسبت به مسائل مختلف بزرگوارانه برخورد نمایید و مراقب باشید مسائل جزئی شما را درگیر نکندو با انسجام در راستای توسعه قایناتی آباد و توسعه یافته تلاش نمایید و قدر مدیران و بزرگانتان را بدانید.
در ابتدای این مراسم کهن ترابی فرماندار نیز ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر به جهت حضور معاون سیاسی استاندار در شهرستان و با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهیدان بویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: ما از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون رشد روز افزونی هم در بحث پروژه های عمرانی و هم در دیگر حوزه ها در سطح شهرستان داشته ایم و در هر مناسبتی با توجه به همه مسائل و مشکلاتی که دولت در بحث اعتبارات داشته است؛ باز هم پروژه های افتتاحی نسبت به سنوات گذشته رشد داشته است که همه اینها از توفیقات دولت تدبیر و امید جناب آقای دکتر روحانی علی رغم تمام مسائل و مکشلاتی که از گذشته بر جای مانده بود و بایستی به نحوی جبران می شد؛ بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا