سیاسی

اولین و مهمترین اولویت کاری ما در قاینات ،ایجاد اشتغال و تولید خواهد بود

به گزارش نسیم قائن ، کریمی فرماندارقاین در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با تاکید بر این موضوع که اولین و مهمترین اولویت کاری ما در سال جاری،ایجاد اشتغال و تولید خواهد بود از کلیه مدیران اجرایی شهرستان خواست تا طرح ها و ایده های نو در زمینه اشتغال زایی را ارائه دهند.
وی گفت: مدیران شهرستانی باید ارتباط بیشتری با مدیران کل وحتی مسئولین کشوری داشته باشند و در حد امکان از سایراستانها همچون یزد وتبریز که توانسته است در زمینه اشتغال زایی قدم های بسیار خوبی بردارند داشته باشند واز تجربیات ارزنده آنها در ایجاد اشتغال و پایداری اشتغال در شهرستان بهره ببرند.
کریمی با تاکید بر این موضوع که ادارات ونهادها باید ظرفیت های شهرستان را در زمینه کاری خود به صورت بنردر ورودی ادارات نصب کنند گفت: باید برای سرمایه گذاران وتولید کنندگان زمینه حضور فراهم گردد و در صورت امکان از سایر کشورهایی که طرح های بسیار خوبی در زمینه اشتغال زایی داشته ومی تواند الگویی برای شهرستان باشد بازدید و با افراد متخصص وخبره دیدار و گفتگوهایی داشته باشید.
وی با ارائه چند طرح وتجربه از سایر شهرهای کشور خواستار توجه بیشتر مدیران ادارات به طرح های اشتغال زایی در شهرستان شد.
فرماندار قاین با بیان این که استاندار محترم هم بر این موضوع توجه دارند که قاینات برابر با جمعیت ووسعت در جایگاه خود قرار نگرفته است گفت: ایشان در جهت ارتقاء وتعالی شهرستان قول همکاری برای ایجاد چندین پروژه در شهرستان را داده اند و درصدد هستیم تا چند طرح وپروژه متناسب با شهرستان ارائه دهیم.
کریمی با بیان این که در این وضعیت هرتولید کننده ای یک معجزه گر است گفت: ادارات و بانکها با سرمایه گذاران و تولید کنندگان نهایت همکاری را باید داشته باشند.
در ابتدای جلسه بیکی معاون امور عمرانی و فرمانداری شهرستان قاینات خبر از برگزاری ۱۴ جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری و جلسات تخصصی اشتغال از ابتدای سال جاری داد و گفت: سال گذشته ۱۱۴ درصد اشتغال شهرستان تحقق یافته است و در حوزه مشاغل خانگی و پشتیبان و تبصره ۱۶ نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد ۱۰۰ درصد جذب اعتبار داشته ایم و در حوزه اشتغال روستایی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا