سیاسی

اولین و بالاترین رمز موفقیت شهدا، مقاومت خالصانه است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام خداوردی از اساتید حوزه و دانشگاه از مشهد مقدس در مراسم یادواره شهدای گمنام شهرستان قاینات که در جوار شهدای گمنام جبل النوربرگزار شد اظهارکرد:شهدای گمنام دفاع مقدس ،امروز بالاترین پرچم اقتدار و عظمت و اخلاص و بندگی خدا را بعد از سالها به من و شما نشان داده اند و اگر این مراسم باعث شده است که ما در کنار شهدای گمنام قرار بگیریم به جهت این است که در مسیر بندگی خدا قرار بگیریم.
این استاد دانشگاه با اشاره به جایگاه شهدا گفت: بالاترین مقام و عظمت بعد از مقام و جایگاه حضرات معصومین جایگاه شهداست به گونه ای که امیر المومنین(ع) می فرمایند: خدایا جایگاه شهدا را نصیب حال ما بگردان.
وی افزود: چه مقام وعظمتی مقام شهادت دارد که وجود مقدس امیرالمومنین(ع) این طور جایگاه شهدا را بیان می کنند.
حجت الاسلام خداوردی با بیان این که در دوران دفاع مقدس از سراسر دنیا به جنگ با ما آمده بودند گفت:در آن دوران با دست خالی و با توکل بر خدا در مقابل کل دنیا ایستادیم و درحال حاضر هم، تمام ابرقدرتها دست به دست هم داده اند که اثری از اسلام و دین و انقلاب نماند اما به برکت خون شهدا و امام امت و به رهبری امام خامنه الی(مدظله العالی) پرچم وسکان این نظام ۴۰ سال است که قدرتمندانه در برابر همه ایستاده است.
وی با بیان این که امروز بزرگترین ابر قدرتها ما را دشمن اول خود می دانند گفت: این خبر از ایستادگی و مقاومت می آورد.
این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شهدای ما در گمنامی به شهادت رسیدند وحتی نخواستند نامی از آنها باقی بماند گفت:در حال حاضر نیز شهدای ما دفاع از حریم ولایت جاودانه استقامت می کنند و واولین وبالاترین رمز موفقیت آنها مقاومت خالصانه است.
در ابتدای جلسه حسن علی پور رئیس هیئت امنای شهدای گمنام جبل النور با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در این مکان گفت: بعد از دفن شهدا در ۱۶ مرداد ۱۳۸۲ تا کنون اقداماتی که صورت گرفته است با همکاری خیرین و مردم و جوانان و دانشجویان بوده است که بعد از ۱۲ سال نتیجه کار وتلاش این بزرگواران در این منطقه را شاهد هستید .
وی نرده کشی اطراف گلزار شهدا،کف سازی محوطه و تکمیل پله های دسترسی را از جمله اقدامات در دست اجرای هیئت امنای شهدای گمنام اعلام کرد و ضمن تقدیر و تشکر از همه خیرین و ادارات ونهادهایی که تا کنون همکاری داشته اند خواستار توجه بیشتر مسئولین به این منطقه شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا