سیاسی

اولین سالن اسکواش استاندارد خراسان جنوبی در قاین افتتاح شد

به گزارش نسیم قائن ، اولین سالن اسکواش استاندارد خراسان جنوبی پیش ازظهر امروز با حضور حسینی معاون سیاسی ،اجتماعی،امنیتی استاندار،افضل پور مدیر کل ورزش وجوانان خراسان جنوبی وجمعی از مسئولین استانی وشهرستانی افتتاح شد.
درمراسم افتتاح این سالن ورزش که در سال ۱۳۹۳کلنگ زنی شده بود وپس از ۳سال انتظار ورزشکاران امسال به بهره برداری رسید افضل پور مدیر کل اداره ورزش وجوانان استان اظهارکرد؛گسترش زیرساخت‌های ورزشی و ورود خیران به حوزه ورزش در شهرستان‌ها از برنامه‌های راهبردی اداره‌کل ورزش است.
وی اجرای پروژه‌های ورزشی خیرساز در شهرستان قاینات را خوب ارزیابی کرد وگفت: شهرستان قاینات جزء اولین شهرستانهایی است که به پروژه های خیر سازورزشی ورود پیدا کرده است ودر این زمینه تاکنون موفق بوده است.
افضل پورضمن تقدیر وتشکر از مسئولین شهرستان گفت: امیدواریم به زودی شاهد برگزاری مسابقات کشوری در رشته اسکوش در شهرستان قاینات باشیم.
محسن قطبی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان قاین نیز در حاشیه بهره برداری از این پروژه ورزشی گفت:اسکواش قاین اولین سالن استاندارد اسکواش استان است که با ۲۵۰متر زیربنا وبا اعتباری بالغ بر ۲۱۰میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستانی واستانی به بهره برداری رسید.
وی درادامه با اشاره به پروژه های ورزشی خیر ساز در حال ساخت وبهره برداری شده شهرستان قاینات گفت:در حال حاضر ۳ چمن مصنوعی در روستاهای آفریز، محمد آباد علم و شهرک هاشمیه زیر سازی مراحل نهایی را می گذراند وبرای روستاهای خشک، برکوک و قومانجان با مجمع خیرین ورزش یار استان قرار دارهایی منعقد شده که ان شاءالله به کمک بسیج سازندگی زیر سازی در ۶ ماهه دوم سال جاری به زودی آغاز خواهد شد.
رئیس اداره ورزش وجوانان قاین در ادامه گفت:در شهرهای خضری دشت بیاض، نیمبلوک و آرین شهر نیز به کمک خیرین، شورا و شهرداری عملیات احداث چمن مصنوعی آغاز شده که در هفته آینده چمن مصنوعی شهر خضری دشت بیاض به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد:در شهر اسفدن از محل اعتبارات استانی زیر سازی چمن مصنوعی تکمیل شده است وامیدواریم تا پایان سال این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۰میلیون تومان به بهره برداری برسد.
رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان با بیان این که در شهر های قاین، آرین شهر و خضری دشت بیاض به کمک خیرین عملیات اجرایی زورخانه آغاز شده استگفت:بتن ریزی زورخانه آرین شهر تکمیل شده و تمهیدات خرید آجر، آهن آلات و کاشی و سرامیک این زورخانه نیز به نتیجه رسیده است.
وی در پایان اظهارداشت:بزرگترین زورخانه استان نیز به کمک خانواده محمد زابلی به یاد شهید زابلی در مجموعه ورزشی آزادی قاین کلنگ زنی شده است وبه زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
* سالن اسکواش قاین در حالی پس از سه سال انتظار امروز به بهره برداری رسید که سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش کشور در فروردین ۹۴پس از بازدید از این پروژه قول هزینه شیشه های سالن های اسکواش قاین را داده بود که این امر نیز تاکنون محقق نشده است وامیدواریم که رئیس فدراسیون اسکواش کشور عیدی سال ۹۴ورزشکاران قاینی را که وعده داده بودند پرداخت نمایند.
*همچنین برخی ازمسئولین شهرستان قاین نیز برای ساخت کرت سوم اسکواش قاین قول هایی به اداره ورزش وجوانان داده بودند که این امر نیز تاکنون محقق نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا