سیاسی

اورژانس بیمارستان قاین در دهه فجربه بهره برداری میرسد

دکترماهر مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از پروژه های نیمه تمام بیمارستان قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن اظهارداشت: پروژه اورژانس قاین یکی از پروژه های حیاتی برای شهرستان است وبر اساس قراردادهایی که بسته شده است باید تا پایان دی ماه این پروژه تکمیل وتحویل داده شود.
وی ابرازامیدواری کرد که پروژه در دهه فجر امسال با حضور مسئولین کشوری به بهره برداری برسد.
دکترماهر با اشاره به حضور سهمیه متخصصان به خراسان جنوبی گفت: امسال در این زمینه توجه خاصی به خراسان جنوبی شده است و۶۰نفر سهمیه متخصصین خراسان جنوبی بوده که این از برکات طرح تحول سلامت وتوجه خاص وزیرمحترم بهداشت به این منطقه است وتجهیزات خوبی هم به منطقه آمده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت گفت: اعتبار پروژه های نیمه تمام بیمارستان قاین شامل ورژانس، دیالیز، کلنیک تخصصی و مرکز غربالگری سرطان آمده است وکمبود اعتبار مالی وجود ندارد.
وی در خصوص بهسازی وبازسازی بیمارستان گفت: بررسی لازم با مسئولین استانی انجام خواهد شد ومنابع لازم را تاآخر هفته تخصیص خواهیم دادتا پروژه ها عقب نیفتد چون هدف این است که مناطق محروم به بهترین نحو پوشش داده شود.
دکترعلی دلخروشان رئیس اورژانس استان نیز در گفتگو با خبرنگارما گفت: اورژانس وبخش دیالیزبیمارستان قاین از سال۸۹کلید خورده است وتاکنون بیش از۱میلیارد و۴۰۰میلیون تومان برای ساخت وتکمیل این پروژهزینه شده است وامسال نیز با پیگیری های مسئولین استانی وشهرستانی ومساعدت وزیرمحترم بهداشت ودرمان وریاست دانشگاه علوم پزشکی در جهت تکمیل این پروژه ۲میلیاردو۴۰۰میلیون تومان اعتبار گذاشته شده است وطبق قراردادی که با پیمانکار این پروژه بسته شده باید تا پایان دی ماه پروژه تکمیل وتحویل شود.
دکتر دلخروشان در پایان گفت: پس از تکمیل این پروژه که ۲۳۰۰متر مربع زیربنا دارد ،تجهیزات آن به صورت کامل وبا اعتباری بالغ بر ۱میلیارد و۵۰۰میلیون تومان انجام خواهد شد.
حمیدی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیز در خصوص پروژه کلنیک تخصصی ومرکز غربالگری بیمارستان قاین گفت: پروژه کلنیک تخصصی از حدود یکسال پیش با زیربنای ۸۰۰متر مربع وبا اعتباری بالغ بر۱میلیارد و۳۰۰میلیون تومان کلید خورد وتاکنون ۷۵۰میلیون تومان از اعتبارات ان تخصیص یافته و۵۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته است
وی میزان پیشرفت مرکز غربالگری سرطان را نیز ۴۰درصد اعلام وگفت: این پروژه حدود۹۰۰میلیون تومان اعتبار دارد که تاکنون ۳۵۰میلیون تخصیص یافته است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا