سیاسی

اوباما دست به دامان دانشجویان می‌شود

به گزارش نسیم قائن ، به نقل از فرهنگ نیوز، جاش ارنست روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا قرار است روز چهارشنبه آینده با حضور در میان دانشجویان دانشگاه آمریکاییان واشنگتن (American UIniversity) در دفاع از توافقنامه هسته ای ایران سخنرانی کند.
اوباما در این سخنرانی، به دانشجویان و اندیشمندان آمریکایی درمورد حل دیپلماتیک مناقشه هسته ای ایران توضیح خواهد داد که این توافق نسبت به گزینه های دیگر بسیار مورد پسندتر است.
جاش ارنست در ادامه اظهار داشت، جان اف کندی رئیس جمهور سابق آمریکا ۵۰ سال پیش در همین دانشگاه درباره اینکه آینده با صلح تعریف می شود نه با جنگ، سخنرانی کرده بود.
سخنرانی باراک اوباما ادامه تلاش های وی در برابر سیاستمداران جمهوری خواه است که با لابی گری رژیم صهیونیستی، برای شکست توافق نامه بدست آمده تلاش می کنند.
اوباما همچنین در تماس با نمایندگان و سناتورهای آمریکایی در تلاش برای متقاعد کردن مخالفین برای همراهی با وی در دفاع از این توافقنامه می باشد.
روز گذشته رئیس جمهوری آمریکا از گروه های موافق این طرح خواست برای مقابله با لابی مخالف این توافقنامه، کاری کنند که صدایشان در کنگره شنیده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا