سیاسی

اهمیت تولید واشتغال ابتدا باید برای اعضای کمیته اشتغال درک شود

به گزارش نسیم قائن ،بیکی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قاین در جلسه بررسی ایده ها و طرح ها در رابطه با تولید و اشتغال شهرستان قاینات که با حضور برخی اعضای کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان و صاحبان ایده در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد؛ با اشاره به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری، سال اقتصاد مقاومتی، تولید اشتغال نامگذاری شده، بیان داشت: اهمیت تولید و اشتغال بر هیچ کس پوشیده نیست.
وی افزود:یکی از دلایل اصلی برگزاری این جلسه در واقع گامی است در جهت تحقق شعار سال که این کمیته بایستی تمام ایده ها، طرح ها و پتانسیل هایی که در شهرستان در حوزه تولید و اشتغال وجود دارد، جمع آوری، بررسی و تدوین نماید و با ایجاد بانک اطلاعاتی به افرادی که متقاضی اشتغال و تولید و یا سرمایه گذاری در شهرستان هستند؛ ارائه نماید تا آنان بهتر بتوانند تصمیم بگیرند در چه زمینه ای سرمایه گذاری کرده و یا چه نوع محصولاتی تولید نمایند که منجر به ایجاد اشتغال و تولید بیشتر در شهرستان گردد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری همچنین خطاب به اعضای کمیته اشتغال شهرستان، تأکید کرد: تا اعضای کمیته اشتغال شهرستان اهمیت تولید و اشتغال را ابتدا خودشان درک نکنند؛ هیچ اتفاق خاصی در این حوزه صورت نخواهد گرفت.
مهندس بیکی در قسمتی از سخنان خود، خاطرنشان کرد: اشتغال و تولید برپایه یک دستگاه اجرایی قابل محقق شدن نیست بلکه همه دستگاه های اجرایی و بانک ها و همچنین دانشگاه با ارائه طرح ها و نظرات کارشناسی شده بایستی در خصوص ایجاد تولید و اشتغال بیشتر، همکاری نمایند.
وی به نقش تعاونی ها در تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: تعاونی ها ظرفیت بسیار خوبی برای تولید و ایجاد اشتغال در شهرستان هستند که بایستی مورد توجه کمیته اشتغال شهرستان قرار بگیرد.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری یکی از مشکلات و عدم تولید و تحقق اشتغال مناسب در شهرستان را مباحث فرهنگی دانست و تصریح کرد: کمیته اشتغال شهرستان باید در خصوص فرهنگ کار و تولید، در سطح شهرستان تلاش نماید تا دیدگاهی که نسبت به تولید و اشتغال در بین جوانان و دیگر افراد وجود دارد؛ تغییر کند.
وی گفت: هیچ کس دیگری نخواهد آمد برای توسعه تولید و اشتغال ما در شهرستان دل بسوزاند؛ پس همه باید در کنار هم با انجام کار تیمی و گروهی و بدور از جزیره ای عمل کردن با تهیه و تدوین یک بسته مناسب از تولیدات و زمینه های اشتغال در شهرستان نسبت اقدام مناسبی انجام دهیم.
بیکی بیان داشت :قانون حمایت از توسعه وایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی وعشایری با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی چند روز گذشته توسط رئیس جمهور ابلاغ شد و۱/۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برداشت خواهد شد وقرار است در اشتغال روستایی هزینه شودوماباید تلاش کنیم که با ارائه طرح های اشتغال زایی درروستاهای شهرستان سهم بالایی از این اعتبارات را جذب کنیم.
دراین جلسه هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها ونظرات خود در خصوص ایده های اشتغال زایی ومشکلات پیش رو پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا